Teraz jest 27 kwi 2024, o 21:20

Honda CX650 C '83

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Honda CX650 C '83

Post przez CharlieWinter » 19 lis 2019, o 21:34

Witam wszystkich,
jestem nowy na forum, to jest mój pierwszy post, planowałem kupno CX'a od bardzo długiego czasu (marzenie z dzieciństwa).
W końcu w tym roku się udało, w poszukiwaniu CX500 C zupełnie przypadkiem natrafiłem na CX 650 C z '83, z istnienia tego konkretnego modelu właściwie zupełnie nie zdawałem sobie sprawy i zakochałem się w nim od pierwszej jazdy.

Generalnie motocykl w bardzo ładnym stanie jak na swoje lata, pełen oryginał (poza wydechami, co w przypadku tego cudownie brzmiącego silnika jest raczej zrozumiałe).
Ze strony technicznej sprawdzony z każdej strony, silnik pracuje równo i bez zarzutów, pali od strzała, miałem lekkie problemy z elektroniką ale udało się ogarnąć, kwestia nowego akumulatora i wymiany przekaźnika kierunków - bzdurne sprawy.
Jakby kogoś interesował przebieg to wynosi on lekko ponad 32tys. mil (licznik jest w milach, model wypuszczany na rynek amerykański).
Z kupna jestem bardzo zadowolony i prócz porządnego czyszczenia, spraw konserwacyjnych, wymiany części eksplatacyjnych i płynów właściwie nie musiałem robić nic, czekamy z niecierpliwością na kolejny sezon. :)

Poniżej wrzucam aktualne fotki, pozdrawiam was serdecznie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

 
Posty: 443
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 22:28
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX650 C '83

Post przez tomaszek_le » 19 lis 2019, o 21:47

Witaj !, wygląda ładnie, życzę dużo radości z jazdy. Podstawową check listę znajdziesz na tym forum jeżeli chodzi o silnik.
Fotki zamieszczaj w galerii forumowej bo znikną za jakiś czas i nikt już nie będzie wiedział o jaki motocykl chodziło.

 
Posty: 198
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 14:17
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX650 C '83

Post przez Kwasiu » 19 lis 2019, o 21:51

Przypilnuj rozrządu bo szkoda by było 650 ;) ładna sztuka :)

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX650 C '83

Post przez CharlieWinter » 19 lis 2019, o 22:07

Po otwarciu silnika prawdę mówiąc nie mogłem się nacieszyć w jakim dobrym jest stanie, rozrząd też cacy. :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 124
Dołączył(a): 5 sie 2019, o 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX650 C '83

Post przez junioross » 19 lis 2019, o 22:11

Wygląda na bardzo zadbany egzemplarz. Ciekaw jestem jakby CX650 wyglądał z bakiem z CX500 custom - ten fabryczny wydaje mi się jakiś nieproporcjonalnie mały. Kuje mnie w oczy ta przerwa pomiędzy zbiornikiem, a główką ramy.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX650 C '83

Post przez szopen » 19 lis 2019, o 23:26

Witam, maszyna nie chuda, później otworze tobie galerie na forum bo zdjęcia z innych hostingow potrafią znikać i robią się luki. Kolejny raz jak coś to będziesz wrzucał na swoją galerie.

junioross napisał(a):Kuje mnie w oczy ta przerwa pomiędzy zbiornikiem, a główką ramy.


a bo to jest właśnie typowe w czoperkach, odsłonięty trójkąt ramy przy główce, i tak ma być... popatrz na harleye, suzuki intruder też to bardzo dobrze prezentuje, a nowe motocykle często mają przesunięty bak i na główce trójkątna maskownica plastikowa - to jest dopiero beee.. w yamaszce xvs950 poszli o krok dalej robiąc dziure w trojkącie, tak panie... czoper musi mieć trójkąt między główką a bakiem.


Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości