Teraz jest 18 kwi 2024, o 13:07

40 lat minęło

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: 40 lat minęło

Post przez szopen » 4 wrz 2020, o 16:01

jest tam kostka

 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 cze 2020, o 15:26
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: 40 lat minęło

Post przez vetec » 5 wrz 2020, o 19:00

ok, żarówki wymieniłem, świecą obie jako światło pozycyjne/postojowe a od stopu zapala się jedna. Czy tak powinno być? czy stop zapala obie żarówki jednocześnie?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: 40 lat minęło

Post przez szopen » 5 wrz 2020, o 19:56

tak, musisz mieć jaką przerwe w obwodzie na lampie która nie świeci

 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 cze 2020, o 15:26
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: 40 lat minęło

Post przez vetec » 10 wrz 2020, o 09:09

Będę szukał.

Kolejne kroki poczynione: nowe opony, więc zdejmując koła dam je do renowacji, piaskowanie i malowanie proszkowo. Tutaj pytanie - aby uzyskać wygląd oryginalny, czy ktoś po piaskowaniu szlifował te krawędzie gdzie nie ma farby do aluminium? Jak to wychodzi? Farba odpryskuje?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: 40 lat minęło

Post przez szopen » 11 wrz 2020, o 22:21

moim zdaniem piaskowanie tych kół to nie jest dobry pomysł, farba proszkowa z podkładem nie odpryskuje, ale będzie ci bardzo ciężko uzyskać efekt oryginału. W zasadzie nie wiem co to jest, czy oryginał to jakiś proszek, czy to jest szczotkowane alu polerowane a następnie kładziony bezbarwny proszkowy, coś w tym stylu bo potrafi na rantach purchleć jak farba. Tak mi się wydaje że fabrycznie to jest polerowane, szczotkowane i wtedy lakier klar proszkowy. Albo to jest z pod noża maszyny tokarskiej, i wtedy na to klar:
http://www.naprawiamyfelgi.pl/galeria/f ... ntami-cnc/
https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... n#slajd-22


Są też proszki chrome effect ale musiałbyś sobie zobaczyć bo efekt rózni się w zależności od ceny farby
https://www.ecofarb.pl/pl/p/-CHROM-MIRR ... ie-1-kg/95

Chyba że masz nowszy motocykl to wtedy łatwiej bo obręcze masz czarne..

viewtopic.php?f=9&t=259&p=5451&hilit=malowanie+felg#p5472

Był jeszcze temat ktoś odnawiał czarne obręcze ale musisz sobie tematy przejrzeć,

 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 cze 2020, o 15:26
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: 40 lat minęło

Post przez vetec » 12 wrz 2020, o 12:44

Szukam sposobu na malowanie kół tutaj i na amerykańskim forum. Gdzieś na yt widziałem jak koleś papierem usunął nową farbę z krawędzi. Myślę że to będzie dobry sposób ale nadal nie wiem jak zachowuje się farba proszkowa vs tradycyjna? Zabieram sie za to w tym tygodniu, pogadam z lakiernikiem i dam znać. Nowe oponki czekają. Linki od gazu wymienione. Druga żarówka stopu świeci, coś się odetkało w instalacji. Ejnt brołken - dont fiks.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: 40 lat minęło

Post przez szopen » 12 wrz 2020, o 23:24

dobrze się zachowuje i będzie trzymać nawet jeśli nie dasz podkładu, ale nie wiem czy sposób odnowienia, bo rozumiem można pomalować ramiona obręczy proszkiem czy na mokro, ale ranty fabrycznie byly toczone i lakierowane bezbarwnym proszkowym. Wtedy obręcz ma fajny efekt, ewentualnie polerować rant, a obręcz malować. Jeśli zawalisz wsyzstko farbą to będzie to troche wyglądało jak renowacja kół w WSK w wersji budżet w wykonaniu grzyb, czyli piaskujemy całość i srebrzanka - będzie pięknie.

Nie wiem w co celujesz.

vetec napisał(a):Ejnt brołken - dont fiks.


zajrzyj do rozrządu bo długo nie pojeździsz.

 
Posty: 42
Dołączył(a): 20 sty 2021, o 18:09
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: 40 lat minęło

Post przez robertreut » 29 sty 2021, o 19:09

Myślę że jesteśmy coś jakby na jednym etapie poznawania sprzętau.U mnie instalację ktoś pocioł do malowania a potem poskkręcał do kupy na żywca.Ale do żeczy instalacja ma 40 lat na szybko ,przedzwonić przewody,wymontować i sprawdzić dosłownie wszystko ;styki ,żarówki.nity,przewody-cudów nie ma to jest ta łatwa strona instalacji.Ja korzystałem z tego (https://coodie.com/cx/ nie mam bladego pojęcia jak ale udało się.Wszystko działa Pozdrawiam

 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 cze 2020, o 15:26
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: 40 lat minęło

Post przez vetec » 6 mar 2021, o 14:13

Wczoraj odpaliłem motocykl po generalnym remoncie. Odpalił za pierwszym razem. Teraz testy, regulacja, dopieszczanie. Wrzucę zdjęcia później. dzięki wszystkim za pomoc!

Poprzednia strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości