Teraz jest 27 kwi 2024, o 13:05

Honda GL500 Interstate 1982

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda GL500 Interstate 1982

Post przez szopen » 31 sty 2023, o 11:30

Ja będę robić chyba adapter montażowy licznika do tokarki żeby "rozginać" te liczniki, mam tu takiego pacjenta co nie można wykluczyć rozbiórki choć chciałbym tego uniknąć.

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda GL500 Interstate 1982

Post przez jerry » 31 sty 2023, o 19:00

blaszko napisał(a):Kupię licznik w kilometrach i założę, żeby dało radę wyjechać na sezon. Oryginalny otworzę i sprawdzę co tam się zadziało jak będę miał chwilę wolną. Teraz na ostatnich nogach kończę budowę domu żeby się w końcu przeprowadzić.


Nie zapomnij zgłosić zmiany licznika ....

Avatar użytkownika
 
Posty: 109
Dołączył(a): 16 lis 2020, o 12:15
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda GL500 Interstate 1982

Post przez blaszko » 18 mar 2024, o 00:01

Pojawiam się po długiej przerwie. Przeprowadziłem się na nową chatę, ale wiadomo jak to jest, non stop coś do robienia, a na motocykle nie było czasu. Ale wróciłem w końcu do pracy przy GL-u. Okazało się, że licznik był w porządku, rzężenie ustało po przesmarowaniu smarem silikonowym wszystkich zębatek w środku. Z kolei przestał działać, bo zdeformowała się taka podkładka w kole, która obracała ślimakiem. Wymienione i działa.

Zabrałem się w końcu za cieknącą pompę wody. Wspominałem już, że z cieknącą pompą odebrałem motocykl od mechanika. Nie leciało dużo, ale denerwowało mnie, że blok silnika i wydech były wiecznie ubrudzone zielonym barwnikiem płynu chłodniczego. Po rozebraniu pompy okazało się:
- brak miedzianej podkładki pod śrubą
- brak podkładki "thrust washer" między wirnikiem pompy a wałem
Część uszczelniacza mechanicznego, ta ze sprężynką osadzona w gnieździe w bloku, bez problemu odkleiła się i dała się wyciągnąć bez podgrzewania. No i pytanie - czy brak obu podkładek mógł mieć wpływ na cieknącą pompę? Czy ma ktoś dokładne wymiary tych podkładek? Dostanę je w normalnych sklepach czy tylko oryginalne?

Avatar użytkownika
 
Posty: 109
Dołączył(a): 16 lis 2020, o 12:15
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda GL500 Interstate 1982

Post przez blaszko » 18 mar 2024, o 13:36

blaszko napisał(a):No i pytanie - czy brak obu podkładek mógł mieć wpływ na cieknącą pompę? Czy ma ktoś dokładne wymiary tych podkładek? Dostanę je w normalnych sklepach czy tylko oryginalne?


Odpowiadam sobie sam, bo miałem trochę czasu poszperać. Wymiary thrust washer to 14x10x2 mm, stalowa. Dostępna tylko na zamówienie, serwis Hondy 20 zł z 14 dniowym terminem realizacji. Miedziana zaś dostępna bez problemu.

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda GL500 Interstate 1982

Post przez jerry » 18 mar 2024, o 22:20

Przypomnij co to jest trust washer ? ;)
Podkładka miedziana znaczy jej brak oczywiście mógł powodować wyciek.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda GL500 Interstate 1982

Post przez szopen » 18 mar 2024, o 23:40

No te dwie podkładki musisz mieć, dopiero co inny pisał do mnie koleś co mechanik mu założył zwykłą mosiężną podkładkę i zrobił się luz między uszczelką a ceramiką, tzn wirinik miał luz na frezie coś koło 1mm tak z filmu wynikało. A ta podkładka co się zakłada na sam wieloklin to ona centruje ceramike, bo ceramika jest w gumkce żeby nią pewnie nie "majtało".

Uszczelków nie potrzebujesz do złożenia silnika? :] Gdyby coś to tą podkładkę mogę wytoczyć gratis i dostarczyć szybciej niż serwis wraz z uszczelkami <figielek>

Avatar użytkownika
 
Posty: 109
Dołączył(a): 16 lis 2020, o 12:15
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda GL500 Interstate 1982

Post przez blaszko » 20 mar 2024, o 14:25

Brat mi ogarnął toczenie tych podkładek, aktualnie mam 3 :D. Uszczelek nie potrzebuję, mam od Ciebie zestaw jeszcze. W weekend zabiorę się za składanie, zobaczymy czy pomoże.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda GL500 Interstate 1982

Post przez szopen » 20 mar 2024, o 16:24

hehe, git....

Poprzednia strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości