Teraz jest 27 kwi 2024, o 23:21

Ślicznotka ???

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 42
Dołączył(a): 20 sty 2021, o 18:09
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ślicznotka ???

Post przez robertreut » 25 lut 2021, o 20:59

Zeby nie było że nic nie robię.Oprucz Ślicznotki mam też Laleczkę ona też ma naście lat i wymaga opieki no i kasy.Sam nie będę się mocno zagłębiał w silnik w CX sie bo nie mam sił na partyzantkę i miejsca do czystej i pewnej roboty.Podoba mi się ten motor ,zrobiłem parę kilometrów i lubie pracę silnika tak przetrzymam ten motor.Cała reszta jest już na ukończeniu rama,lakier,tapicer,hamulce,każda śruba wymieniona (3/4 na nierdzewki),lagi,elektryka w1/2.Do końca pięknie pracował i nigdzie nie ciekł a jak dla mnie to i odejście ma całkiem całkiem.Reasumując żeby nie nudzić składam do kupy i ruszam spokojnie .Po sezonie może dogadam się z szanownym Dyrektorem przejadę te 320 km z częściami i poproszę o zajęcie się silnikiem oczywiście jak Szanowny Dyrektor znajdzie czas.Sory bez podtekstów ale wolę oddać sprzęd w dobre ręce.Dziękuję i Pozdrawiam

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ślicznotka ???

Post przez szopen » 25 lut 2021, o 21:10

dużo z tym miałem do czynienia, i ze swoim i z innymi, oprócz tego że się wie lub nie, umie lub nie, stary grat wymaga szczęścia

 
Posty: 42
Dołączył(a): 20 sty 2021, o 18:09
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ślicznotka ???

Post przez robertreut » 25 lut 2021, o 21:40

Odezwę się na pewno w odpowiednim czasie chyba że coś się rozj----bie po drodze .PS wiatrak pęka bo jest na stożku (mój był tak doje--y że myślałem go nie zdejmę a dural się naddaje tak myśle.Szczęście w sprzęcie RTV zawsze w motocyklach NIGDY !!!!

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ślicznotka ???

Post przez szopen » 25 lut 2021, o 21:55

w motocyklach nigdy? szczęściem jest to że masz pewnie kilka lat więcej ode mnie, i nadal jeździsz w zdrowiu, więc to potwierdza tylko że szczęści Ci dopisuje, i nic innego.

 
Posty: 42
Dołączył(a): 20 sty 2021, o 18:09
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ślicznotka ???

Post przez robertreut » 28 lut 2021, o 20:07

Słuchajcie mam informację zza oceanu USA że są ślizgi do cx 500 itd .Czy coś wam wiadomo na ten temt.Mówią że tam napinacz tylko w manualu a automaty szły do Australii o Europie nic nie wspominają.Podali taki link http://motofaction.org/motorcycles/hond ... cam-chain/ .U mnie jest odma a nie korek (czy można zamienić manual na automat i odwrotnie.I czy wystarczy nr.silnika i ramy żeby przysłali części pasujące Dziękuję

 
Posty: 42
Dołączył(a): 20 sty 2021, o 18:09
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ślicznotka ???

Post przez robertreut » 28 lut 2021, o 20:38

Jeżeli nie doceniam waszego wysiłku to Przepraszam ale mam tam trochę rodziny więc może hurtem bym zamówił co potrzeba

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ślicznotka ???

Post przez szopen » 28 lut 2021, o 20:47

słuchaj ty masz napinacz manualny na 99.999%, teraz uważąj co kupujesz, ślizgów jest dostatek, ale liczą się tylko i wyłącznie ślizgi hondy, zamienniki się topią w oleju, niejednokrotnie o tym pisaliśmy.

 
Posty: 42
Dołączył(a): 20 sty 2021, o 18:09
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ślicznotka ???

Post przez robertreut » 7 mar 2021, o 16:27

Witam mam pytanie bezpośrednio do Szopena czy Pawła.Pisałeś na forum że przy ściąganiu wentylatora trzeba delikatnie ja niestety musiałem przy ----bać 2 razy młotkiem takim 0,5 kg bo takim 0,3 to mogłem sobie pukać do us. śmierci.Dopiero wentylator odskoczył patrzyłem jak to robią na you tubie ale tam remontują silnik więc jeśli coś je-nie to i tak zrobią.Czy mogłem coś uszkodzić o to głównie chodzi.Zamówiłem ślizgi ,łańcuch i cały osprzęt alternator,impulsator niewiem tam mają też Ignitecha czy to to samoco tu czy zamówić CDI oczywiście wszystko Hondy.Jeżeli coś sknociłem to trudno ale w tych sprzętach startuję od Janusza Mechaniki Pozdrawiam

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ślicznotka ???

Post przez szopen » 7 mar 2021, o 19:52

nie, wkręciłeś śróbę przyjebałeś i odpadł i tak powinno byc. Ignitecha mogę ci ściągnąć, akurat wysłałem zamówienie można się jeszcze dorzucić do zamówienia, cena obecnie przeze mnie to 715 zł, jak masz taniej to bierz, ignitecha warto wziąć wręcz trzeba, ale czy brałbym go z USA jeśli można go kupić tu z gwarancją? po co komplikujesz sobie życie?

robertreut napisał(a):Zamówiłem ślizgi


na pewno jesteś pewny że zamówiłeś ślizgi oryginalne? ORYGINALNE HONDY W WORECZKACH HONDY? bo ty z tym swoim pisaniem jesteś mocno chaotyczny i tak sprawiasz wrażenie, że nie rozumiesz głębokiego sensu słów które powinny do ciebie dotrzeć.... ci którzy załatwiają ci części rozumieją problem ślizgów w tych motocyklach? są doświadczeni w temacie cx500 czy po prostu sprawdzają wyłącznie dostępność części mówiąc ci żę wszystko u nas jest, więc śpieszę Ci powiedzieć że u nas też wszystko jest, nie musisz niczego szukać w usa. Są alternatory, łańcuchy rozrządów, ślizgi z niemiec przychodzą na drugi dzień, bez kontroli celnej, bez dodatkowych opłat wszystko jest. Zobacz
ślizg podróba, dostępnych mnóstwo cena około 30 euro
https://www.ebay.de/itm/Kettenspanner-H ... ondition=3

ślizg oryginal, w woreczku hondy - kosztuje 120 euro - okazja:
https://www.ebay.de/itm/Honda-CX-500-C- ... ondition=3

Dlaczego to ważne? Dlatego:
viewtopic.php?f=26&t=905#p22050

Naprawdę właściwie zaakcentuj temu kto ci te częsci kupuje, że to ma być oryginał a nie "oryginał". Po prostu, martwimy się o te twoje moto :]


Całą resztę można zamówić tu, w ogóle, ja nie rozumiem dlaczego ty komplikujesz sobie życie i zamawiasz np taki łańcuch rozrządu ze stanów, przecież to u nas leży, w ogóle nie rozumiem po co to zamawiasz zanim otworzyłeś silnik i nie upewniłeś się czego tak naprawdę potrzebujesz :)

Jaki alternator zamówiłeś? jeśli chcesz zamówić nawet alternator to jaki zamówiłeś skoro przechodzisz na ignitecha? A na forum masz napisane, że w przypadku ignitecha i awarii oryginalnego alternatora, przechodzimy na alternator z nowszego typu motocykla, z bmw aprilii czy innego z nowszego rocznika, tak więc tutaj tak <mysli2> <mysli2> Również o tym piszemy, korzystasz z forum? Jak pytasz to prowadzi to do czegoś, czy pozostawiamy sprawę na zasadzie, jestem pytam, odpowiadacie, ja robie swoje:
viewtopic.php?f=13&t=56

odnoszę tak wrażenie że "robisz swoje" ;-/ <lol2>

 
Posty: 42
Dołączył(a): 20 sty 2021, o 18:09
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ślicznotka ???

Post przez robertreut » 7 mar 2021, o 21:30

Rozumiem zniecierpliwienie i zdziwienie moim postępowaniem , ale właśnie na takie informacje czekałem.Spadł mi kamień z serca z tym wentylatorem.A dlaczego w USA słuchajcie to jest bliska rodzina (mechanicy ,kierowcy Tirów).Części dostanę za friko albo za jakiś suwenir z Polski .A mało istotne czy trzeba robić teraz czy za rok od przybytku głowa nie boli.Oni znają doskonale te modele i znają bolączki ,a ja co mam powiedzieć zdjęc nie potrafię zapodać więc nie oczekujcie elokwencji - dostęp do komputera grzecznościowy-część po twoich słowach odwołam ,masz rację zapowiedziałem braciom że tylko 100% orginały.Serdeczne dzięki za szybką odpowiedż.Tak jak pisałem polubiłem tego SKUTERA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości