Teraz jest 2 maja 2024, o 04:15

CX-y from masa03

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX-y from masa03

Post przez jerry » 27 kwi 2016, o 17:54

Mój nie przepuszcza na rozruszniku raczej go zatrzymuje. Choc po zalozeniu innego jest lepiej.
Co do rzępolenia nie wiem co masz na mysli ale na pewno mie chodzi o olej w napinaczu bo go tam nie ma tylko sprezyna ktora wypycha trzpien napinacza i kulka ktora go blokuje zeby nie wracał.
Do rozrzadu juz zaglądałeś? Ja kupilem kamere ale fige mi to dalo. Eurosporty sa ciezkie do diagnozy roz zadu bez rozkrecania silnika ....


Takie cos pokazala kamerka

Obrazek

I bylo OK

 
Posty: 271
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 18:55
Lokalizacja: Szamotuły Wlkp
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX-y from masa03

Post przez masa03 » 27 kwi 2016, o 18:35

czyli raczej mechanicznie cos sie jedynie mogło zawiesic... hmmm, bede jednak musiał wyciagnac silnik i zlokalizowac usterke.... tylko dziwne bo ten rzempot (jakby łancuszek ocieral o karter) ustał w momencie zgasniecia kontrolki cisnienia oleju, widac przypadek... no cóż, bedziemy działać <cwaniak>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX-y from masa03

Post przez szopen » 27 kwi 2016, o 19:21

stuka CI silnik na rozruchu? jakby się miał rozwalić???

PS. jerry ty nie gadaj że rozrząd zmieniłeś na darmo bo na tym zdjęciu to jest katastrofa już.... wiem że u konikta porównywałeś długości łańćuchów - nie w tym rzecz.... te łańcuchy się nie wyciągają.

 
Posty: 271
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 18:55
Lokalizacja: Szamotuły Wlkp
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX-y from masa03

Post przez masa03 » 27 kwi 2016, o 20:06

to nie stukanie raczej jak by cos ocierało... ale tylko jak długo nie odpalany... i póżniej ustaje...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX-y from masa03

Post przez szopen » 27 kwi 2016, o 20:17

ni wiadomo, czekasz na uszczelki zrzuć se silnik popatrz w rozrząd żeby nie narobić bidy.. to że się ślizga to pewnie rolki albo bieżna rolek, rozbierzesz zobaczysz ale.... może być też zimny olej i słabe aku np..

 
Posty: 271
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 18:55
Lokalizacja: Szamotuły Wlkp
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX-y from masa03

Post przez masa03 » 27 kwi 2016, o 21:15

no własnie... dla tego wymieniłem oleja i obserwujemy :]

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX-y from masa03

Post przez jaca cx » 27 kwi 2016, o 21:22

Łańcuchy się wyciągają <nonono> jak zmieniałem na poprzednim silniku to nie pamiętam dokładnie ale około 2mm jak nie więcej był dłuższy , muszę poszukać może go nie wywaliłem ...
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX-y from masa03

Post przez szopen » 27 kwi 2016, o 21:25

nie jaca... nie wyciągają się, żłobi się po prostu "klin" zęba, i łańcuszek wpada głębiej na ząb. Jak popatrzysz na nowy łańcuch to on będzie miał "lukę" ok 3 mm ponad wierzchołkiem zęba... wraz z przebiegiem ta luka będzie się zmniejszać praktycznie do zera... i to jest właśnie to zużycie łańcuszka płytkowego, następuje zużycie i zęba i płytek. Łańcuch rozrządu rozciągnięty to już ktoś spoooro przesadził.... tak normalnie wyciągniesz je z moto po danym przebiegu serwisowym i będą takiej samej długości, będzie się tylko różnić jak kładą się na zęby.

Co innego łańcuchy napędowe, te to się potrafią na bolczykach poddać..

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX-y from masa03

Post przez jaca cx » 27 kwi 2016, o 21:28

Nie wiem , po prostu był wyrażnie dłuższy od nowego i wyginał się na bok znacznie .
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX-y from masa03

Post przez szopen » 27 kwi 2016, o 21:37

to to się zauważ nie sprawdziło u jerrego bo on wyciągnął dwa łańcuchy i stary i nowy przymierzył - zero zużycia.. tylko czemu sprężynka na napinaczu tak wyciągnięta... ano temu.

Jeśli odnosisz się do starego swojego silnika to... <haha> pomińmy to... a weź jeszcze pod uwagę, że CX ma 50 koni i ma 6 płytek czy 8 nie pamiętam, a CBR ma 135ps i ma 4 płytki albo 5..... to się nazywa przedłużanie życia produktu... huunda...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości