Teraz jest 20 kwi 2024, o 01:15

GL500 82 z Krakowa

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14 mar 2021, o 15:59
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: GL500 82 z Krakowa

Post przez JakubWilk » 26 mar 2021, o 18:16

Dokładam film, silnik na wolnych obrotach tłucze się. Zawory sprawdzone i są ok. Luzu na popychaczach nie wyczulem.
https://youtu.be/mqCGDE0SG_E

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: GL500 82 z Krakowa

Post przez szopen » 26 mar 2021, o 23:28

a czego sobie Pan hrabia życzy, bo ja tak się motam, coś napisze później kasuje bo to co napisze czy staram się przekonać to i tak obraca się przeciwko mnie, a ludzie pytają, później odpowiedzi albo nie czytają albo nie chcą słuchać to co się do nich pisze, albo udają że nie słuchają - mniejsza, więc może wyjdźmy od tego, co chcesz usłyszeć? gdzie jest problem?

 
Posty: 16
Dołączył(a): 14 mar 2021, o 15:59
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: GL500 82 z Krakowa

Post przez JakubWilk » 27 mar 2021, o 09:45

Wiem wiem. Zacznij od łańcucha rozrządu. Ale wiosna przyszła i chciałoby się jeździć, a ten silnik na wolnych obrotach chodzi jak sieczkarnia.. Obawiam się że dopóki nie zajrzę na ten łańcuch to tak będę mógł sobie gdybać.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: GL500 82 z Krakowa

Post przez szopen » 27 mar 2021, o 09:49

Więc napisze, gdyby to był mój motocykl to nie zrobiłbym nim nawet 100 metrów więcej, do weryfikacji jest

*napinacz automatyczny - stan miejsca w obudowie napinacza gdzie blokuje kulka, nie ma sensu zakładać nowego łańcucha na napinacz, który jest uszkodzony, już pomijając, że nawet sprawny automat słabiej kasuje luz niż manualny naciąg na śrubie.
*oczywiście sprawdzić czy do wymiany łańcuch
*jeśli łańcuch przeżarł śrubę to otworzyć silnik z przodu, wyczyścić opiłki, smok z opiłków, wyczyścić brud i szlam oraz masło/olej wymieszany z wodą który nie spływa z dna tego silnika nawet jeśli zmieniasz olej, wymienić łańcuszek pompy oleju przy okazji oraz koniecznie oringi magistrali olejowych bo możesz zobaczyć takie cuda po 40 latach:
Obrazek
*powtórzę, żaden oring po 40 latach nie jest dobry, a uszczelniają one magistrale biegnące do panewek korbowodowych oraz wał korbowy jak również z magistrali głównej olej idzie do głowic na nieszczęsne koniki.
*luzów na popychaczach konikach nie stwierdza się ręcznie, nawet jeśli jest tam już kataklizm to luzów na rękę tam nie da się wyczuć - należy rozebrać i sprawdzić.
* wymienić pompę wody/
*silnik na ucho z filmu pracuje fatalnie, potrzeba zajrzenia do typowych bolączek które opisałem w jednym z odesłanych linków.

Jeśli nie kierujesz się w życiu jedynie boską opatrznością to sezon ci się opóźni, ale czym wcześniej zajrzysz tym wcześniej będziesz jeździł. Gdyby potrzebował oringów i uszczelek to służę ale to na pw.

powodzenia, to jest 40 letni grat, koniec mydlenia sobie oczu że to legenda, że jego stan zależy od poprzedniego właściciela i innych głupot, które ludzie kochają pisać. Motocykl jest fajny ale zrób i będzie git.

Jeśli to nie to co chciałeś usłyszeć to przykro mi i daj znać bo nic na siłę to usunę ten wpis.

 
Posty: 16
Dołączył(a): 14 mar 2021, o 15:59
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: GL500 82 z Krakowa

Post przez JakubWilk » 28 mar 2021, o 19:57

Dzięki z konkretną odpowiedź. Na dzień dzisiejszy wiem tylko że olej i filtr oleju nie miał śladu opiłków. Silnik faktycznie chodzi tragicznie, po czyszczeniu gaźników nie było nawet wstępnej regulacji..no musiałem się przejechać.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: GL500 82 z Krakowa

Post przez szopen » 28 mar 2021, o 20:05

JakubWilk napisał(a):filtr oleju nie miał śladu opiłków.


to nie ma żadnego znaczenia, ludzie jeszcze olej i filtry zmieniają....

Poprzednia strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości