Teraz jest 29 mar 2024, o 07:05

CX500 Custom "Złomek" by Earthial

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 cze 2021, o 20:12
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

CX500 Custom "Złomek" by Earthial

Post przez Earthial » 28 cze 2021, o 10:58

Cześć! Jakiś miesiąc temu stałem się szczęśliwym (prawie) posiadaczem Customa. Motocykl przywieziony z Niemiec 5 lat temu, nie był odpalany, poprzedni właściciel próbował odpalać na rozruszniku który nawet nie obrócił silnikiem. Nie wiedział o okienku do śruby wału.

Przy oględzinach udało mi się obrocic wałem który był zastany (ostatni tuv to 2006 rok i pewnie od tej pory nie był ruszany).

Motocykl jeszcze w Niemczech miał szlifa na lewą stronę, który skończył się zdartymi gmolami, wygiętą kierownicą, złamaną klamką sprzęgła i pękniętym zdartym kloszem lampy przedniej.

Jak sie okazało lagi nie są krzywe tylko przekręciły się na półkach przez co koło było krzywo.

Po zalaniu paliwa próba odpalenia skończyła się niepowodzeniem, zdjąłem więc gaźniki wyczyściłem dwa razy łącznie z wykręcaniem dysz i ich czyszczeniem, niestety w dalszym ciągu nie odpalił.

Sprawdziłem kompresję jest po 7 barów co na tak długi okres stania i nie rozruszane pierścienie wydaje się ok.
Świece nowe iskra niebiesko fioletowa, ustawienie zapłonu sprawdzone lampą idealnie w punkcie.
Luz zaworowy ustawiony.
Filtr powietrza wyjęty zeby wykluczyć brak powietrza, wydechy zdjęte zeby wykluczyć przytkanie (nie wiadomo co się zalęgło po tylu latach) zostały tylko kolanka.

Próbowałem nawet z samostartem, i nici, czasami tylko pryknie.

Stawiam na problem z gaźnikami i zamierzam kupić zestaw uszczelek wymienić i jeszcze raz porządnie umyć gazniki z myjką ultradźwiękową, może wtedy ruszy.

Generalnie silnik wydaje się być nie rozbierany nigdy, według licznika jest niecałe 8000 przebiegu, ale ciężko w to wierzyć, choć tarcze i klocki wyglądają jak nowe.

Także witam wszystkich zapatrzonych w CX'y. Mi do szczęścia chwilowo brakuje czasu na grzebanie, ale cena była jak za sam silnik więc myślę że jak go odpalę to będę dalej relacjonował postępy i modyfikacje przy Hance :>

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom "Złomek" by Earthial

Post przez szopen » 28 cze 2021, o 14:34

No witamy, jak coś to ogarniam gaźniki w tych motocyklach. To już jest model tranzystorowy z dwoma modułami zapłonowymi pod siedzeniem, rozumiem iskrę masz?

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom "Złomek" by Earthial

Post przez jerry » 28 cze 2021, o 14:48

Ja bym złożył kompletny dolot...
Za dużo powietrza bynajmniej nie ułatwia rozruchu .... do kompletu ssanie ....

 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 cze 2021, o 20:12
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom "Złomek" by Earthial

Post przez Earthial » 28 cze 2021, o 15:20

Model 1980 na CDI jeszcze i iskra jest, rezystory z fajek zastąpione prętem miedzianym. Przy próbach wypijałem także przełącznik Przy manetce zeby wykluczyć jego wadę, następnym razem spróbuję także odpiąć żółte przewody od ładowania, bo ponoć lekkie zwarcie tam może powodować problemy z odpaleniem przez zbyt slaba iskre.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom "Złomek" by Earthial

Post przez szopen » 28 cze 2021, o 15:20

jak jesteś świeżakiem w temacie to:
viewtopic.php?f=13&t=386

 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 cze 2021, o 20:12
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom "Złomek" by Earthial

Post przez Earthial » 28 cze 2021, o 16:08

O, filmik przyda się jak już wreszcie bestia odpali <rotfl>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom "Złomek" by Earthial

Post przez szopen » 28 cze 2021, o 22:47

jak to jest cdi to zapłon do wyjebania. zapraszam do kolejki zamowien na ignitech. żółte przewody nie maja absolutnie zadnego znaczenia bo CDI ma własne zasilanie w ogóle nie związane z żółtymi przewodami, ot to tak jabyś lampę chciał przednią odpiąć.

CDI to zawsze usterki różnego typu, nawet inne niż definitywny brak iskry, dlatego na forum wszyscy praktycznie zakładamy z marszu ignitech.

 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 cze 2021, o 20:12
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom "Złomek" by Earthial

Post przez Earthial » 29 cze 2021, o 10:24

Póki co chce go odpalić, zakładam że jeśli mial szlifa i od tego momentu byl uziemiony, to z zapłonem nic dziwnego sie nie dzieje póki co, jak będą z nim problemy to zastanowię się nad ignitechem lub easyecu micro - dołożę 100zl, może to nie jest plug&play ale oprócz sterowania zapłonem mozna w przyszłości bardziej pomodzic wyprzedzeniem zależnym od obrotow a nawet dołożyć wtrysk. Ale to jeśli CDI padnie.

CDI nie jest bezpośrednio zależne od układu ładowania, ale jeśli jest tam zwarcie lub akumulator je robi to tez potrafią się cuda dziać

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom "Złomek" by Earthial

Post przez szopen » 29 cze 2021, o 10:58

nie to nie ma wplywu na prace fabrycznego cdi. jest to zupelnie oddzielne uzwojenie.

 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 cze 2021, o 20:12
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Custom "Złomek" by Earthial

Post przez Earthial » 12 lip 2021, o 18:53

Znalazłem przyczynę! Okazalo sie ze moje gazniki po założeniu do drugiego cx500 smigają bez problemu. Przy próbie odpalenia swojej zauważyłem że z odmy za mocno dmucha, wlałem więc olej 2t do cylindra zeby doszczelnic i cud! Odpaliła, po 15 latach nie odpalania się chyba zastały pierścienie i nie dosczelniają dobrze.

Poki co zaleje tłoki nafta niech rozpusci ew nagar, jeśli to nie pomoże to odpalę na oleju i potrzymam jakis czas na 3 tys obrotow zeby się rozruszały. Jeśli to nie pomoże to zostanie wymiana :(

Następna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości