Teraz jest 28 mar 2024, o 23:44

Rozpoczęcie sezonu

Tu organizujemy oraz relacjonujemy spotkania użytkowników oraz nasze wypady na dwóch kółkach i nie tylko
 
Posty: 129
Dołączył(a): 3 lis 2016, o 18:54
Lokalizacja: Chojnata
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Rozpoczęcie sezonu

Post przez tajnywspółpracownik » 10 kwi 2018, o 14:37

W sobotę nie było tak ciepło ale na diagnostykę i 30km przewietrzyłem CX <radocha>

 
Posty: 94
Dołączył(a): 1 lut 2018, o 01:01
Lokalizacja: Gdańsk
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Rozpoczęcie sezonu

Post przez erykska » 16 kwi 2018, o 12:59

Ja już z 470km zrobiłem łącznie z dwoma wyjazdami na „Custom Days” w Przywidzu.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Rozpoczęcie sezonu

Post przez szopen » 16 kwi 2018, o 13:31

a my sie wczoraj widzielsmy z terenowcem, była przejażdżka, są jakies zdjęcia z komórki na gródek...

Obrazek

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Rozpoczęcie sezonu

Post przez eccehomo » 17 kwi 2018, o 09:03

U mnie skromnie, tylko 6 mil. Najważniejsze, że działa :)
Silnik pracuje równo, hamulce spowalniają i takie tam inne. Generalnie ograniczam się do czyszczenia aluminium.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Rozpoczęcie sezonu

Post przez gesior » 18 kwi 2018, o 08:06

Ja nawet miałem czas żeby go porządnie umyć i wypolerować. I dwa razy byłem cx-em w pracy. Czyli zrobiłem już ma pewno ponad setkę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Rozpoczęcie sezonu

Post przez Henryk Kwinto » 20 kwi 2018, o 16:10

Dzisiaj zrobione 150km wokół komina (kolega na Cebuli). Z ciekawych miejsc to Czerwony most w Polanowie (w środku lasu 120 m most nad rzeką Grabową. Niestety od 1945 nieczynny (Rosjanie wywieźli tory na wschód w 45'), ale nawet aktualnie robi wrażenie. Kiedyś był na trasie Polanów Korzybie.
Obrazek

Obrazek

Z Polanowa pomknęliśmy do Żydowa, gdzie znajduje się elektrownia szczytowo - pompowa (wybudowana na początku lat 70'), chociaż pierwsze projekty były już w latach 30'. Jej moc to 156 MW , a dla ciekawości podam, że w ciągu 1s na łopatki turbiny jest podawane 240m^3 wody. Różnica poziomów między zbiornikami prawie 83m, a woda jest przesyłana rurami o średnicy 5m.
Obrazek

Odwiedziliśmy jeszcze jedną kryptę von Kleistów, ich pałac (z zewnątrz po remoncie), pokazałem koledze miejsce katastrofy MiG-21 w 90' oraz zahaczyliśmy o moją byłą jednostkę .W sumie 3,5h ze zwiedzaniem.

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Rozpoczęcie sezonu

Post przez Piterrrrr » 20 kwi 2018, o 16:16

Jak dodajecie zdjęcia, to dajcie chociaż jedno z motocyklem :) .
PS. Most robi wrażenie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Rozpoczęcie sezonu

Post przez Henryk Kwinto » 20 kwi 2018, o 16:19

No, niestety jest zakaz wjazdu do elektrowni, jest parking (trzeba przejść z 600m), żeby dojść na miejsce. Do mostu Czerwonego też bym nie trafił (jakąś leśną dróżką od Polanowa z 1,5km), zaczyna się rezerwat i trzeba przejść z 400m. Jako ciekawostkę dodam, że Rosjanie próbowali czołgami ściągnąć most z betonowych podpór, zastanawiali się czy nie wysadzić, jednak dzięki temu że im się nie udało most nadal stoi. Widać że czas naruszył już podpory betonowe, ale to ponad 100 lat. Z bliska naprawdę robi wrażenie. Nazywany czerwonym mostem, bo był pomalowany "minią" przeciw rdzy. Do Polanowa przyjeżdżali Niemcy na leczenie i regenerację. Na stację wjeżdżali salonkami. Tak poza tym to Polanów ma solanki, borowinę, wody lecznicze oraz specyficzny mikroklimat podobny do górskiego. Często tam jeżdżę na Pustelnię Polanowską.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Rozpoczęcie sezonu

Post przez szopen » 20 kwi 2018, o 17:05

a niech mnie jeśli nie widziałem innego podobnego mostu o łukowej konstrukcji gdzie ludziska też jeżdżą, ale gdzie?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Rozpoczęcie sezonu

Post przez Carlo » 20 kwi 2018, o 18:14

No. Też widziałem.
Jest trochę innych podobnych mostów.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Spotkania, zloty oraz przejażdżki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości