Teraz jest 28 mar 2024, o 16:01

CX 500 "77 Brayan'a

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 "77 Brayan'a

Post przez brayan » 14 maja 2018, o 19:40

Chwilę mnie nie było ale w końcu w sobotę udało się rozdrapać trupa :/
Obrazek

Instalacja wygląda na przyzwoitą, nie jest pocięta jakoś szczególnie. Pytanie przewinąć jaką taśmą ? Samowulkanizująca ?
Obrazek
Obrazek

Ogranicznik ok
Obrazek

Dostałem z gratami dodatkową pompę. To też oryginał czy ktoś coś kombinował ?
Obrazek

Teraz myślę co z ramą...jak malować ...na mokro czy od razu dać do pieca ?
Obrazek

Zagadka...gdzie jest CX ?
Obrazek

No i jeszcze drobny grzybek na koniec...co trzeba ...żeby tak...jakoś ...i zostawić....ech
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 "77 Brayan'a

Post przez szopen » 14 maja 2018, o 19:54

brayan napisał(a):Instalacja wygląda na przyzwoitą, nie jest pocięta jakoś szczególnie. Pytanie przewinąć jaką taśmą ? Samowulkanizująca ?


jutro podam CI symbol świetnej taśmy z oryginalnym starawym wyglądem firmy COROPLAST.. bardzo dobrej zresztą..

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 "77 Brayan'a

Post przez szopen » 14 maja 2018, o 19:57

brayan napisał(a):Ogranicznik ok


hłehłe... paranoja panika.... uff.... nic tu nie ma....

brayan napisał(a):Dostałem z gratami dodatkową pompę. To też oryginał czy ktoś coś kombinował ?


wszystko to oryginaly ale jedna nie ma coś okrągłego zbiornika widze....

brayan napisał(a):Teraz myślę co z ramą...jak malować ...na mokro czy od razu dać do pieca ?


piecówka jest super ale nie jest taka super, potrafi odpryskiwać, jeśli możesz sobie pozwolić na piecówkę z podkładem to wtedy piecówka, sama piecówka na stal to równie dobrze można rozpatrzeć malowanie poliuretanami... ale koszt może byc identyczny bo sam 0.8L farby kosztuje pewnie z 60 zł.... a gdzie jeszcze podkład i piaskowanie jakieś....

brayan napisał(a):No i jeszcze drobny grzybek na koniec...co trzeba ...żeby tak...jakoś ...i zostawić....ech


ta stopka i tak jest do przerobienia - namierz sobie temat o przedłużaniu stopek... ta co masz jest nieoryginalna, a nieoryginalne z automatem składającym były krótkie i moto leciało.... kicha....

a sam pałąk też u jerrego odtwarzałem się narobiłem... powodzenia...

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 "77 Brayan'a

Post przez brayan » 14 maja 2018, o 20:03

wszystko to oryginaly ale jedna nie ma coś okrągłego zbiornika widze....

Mam, u mnie siedział okrągły jak kupiłem tylko stan jest tragiczny.
ta stopka i tak jest do przerobienia - namierz sobie temat o przedłużaniu stopek... ta co masz jest nieoryginalna, a nieoryginalne z automatem składającym były krótkie i moto leciało.... kicha....

Hmm z tej stopki korzystamy w 99% motocykl stał bardzo dobrze, jeszcze dzieciaki po nim skakały. Chyba tylko pałąk dorobię po ludzku i do chromu.

Z tą ramą muszę się zastanowić.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 "77 Brayan'a

Post przez szopen » 14 maja 2018, o 20:12

nie stał dobrze, zmierz tą stopke i sobie porównaj, temat jest w technicznym... dowalisz kufer czy coś i moto się przewróci..

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 "77 Brayan'a

Post przez brayan » 14 maja 2018, o 20:17

szopen napisał(a):nie stał dobrze, zmierz tą stopke i sobie porównaj, temat jest w technicznym... dowalisz kufer czy coś i moto się przewróci..

Zerknij na zdjęcia z pierwszej strony. Tak jest źle?
Obrazek

Tak przy okazji ... u wszystkich tak są wbite łożyska główki ramy że nie ma ich jak wybić ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 "77 Brayan'a

Post przez szopen » 14 maja 2018, o 21:28

w dziale technicznym jest temat z wymiarami stopek jakie powinny być, łożyska ramy jaki masz problem? normalnie się je wybija i wcale mocno nie siedzą.....

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 "77 Brayan'a

Post przez brayan » 14 maja 2018, o 21:41

szopen napisał(a):w dziale technicznym jest temat z wymiarami stopek jakie powinny być, łożyska ramy jaki masz problem? normalnie się je wybija i wcale mocno nie siedzą.....


Nie chodzi o to ze mocno, nie ma podejścia. Brak wystającej krawędzi... w tygodniu nie dam rady w sobotę to ogarnę. najwyżej poprzeczkę dospawam

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 "77 Brayan'a

Post przez szopen » 14 maja 2018, o 22:32

jest krawędź bardzo delikatna, ja sobie do tego wytoczyłem pobijak z twardej stali który ma rant na kant i odbijam powoli w koło, ale to nie jest przypadłość jedynie CXa, dużo starych śmieci właśnie tak ma dlatego że fabrycznie siedziały kulki, a te stożki to jest wymysł już rynku podrób i nie jest to wszystko przemyślane...

Jeśli łożysko jest dobre i pod palcem nie czujesz rys i jak przykładasz rolki to nie przeskakują to olać.. nie wyciągać..

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 "77 Brayan'a

Post przez szopen » 15 maja 2018, o 19:54

Coroplast 839 lub tesa 52026. To sa takoe same taśmy ale coro i tak ma lepszy klej

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości