Teraz jest 28 mar 2024, o 14:52

CX 650 eurosport 82'

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez jerry » 15 lip 2018, o 18:59

Podliczyłem spalanie z tego co nie zgubiłem rachunków. W normalnej jeździe 4,7 - 4.8. Powrót - Węgry szybko i pod wiatr ponad 6. Chyba, że na koniec sie zepsuł. Rok temu też jak wracałem A4-ką ze Zgorzelca do Krakowa to po 240km musiałem na rezerwe przełączyć, kiedy normalnie spokojnie ponad 300km robiłem. Opory oporami, ale brakuje 6-tki - wg GPS-a przy 100km/h pokazuje 5000 RPM, przy 120 - 6000.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez szopen » 15 lip 2018, o 21:05

to nie jest motocykl na takie wyprawy, jak chcesz gnać takie dystanse to pomyśl o czymś innym a CXa wyślij na emeryture.. nie ma po co męczyć siebie i motocykla...

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez jerry » 15 lip 2018, o 21:22

No powiem Ci, że kawałek właśnie hornetem jechałem. Nie słyszałem silnika tylko kask (LS2 szczękowy ....) i musiałem na obrotomierz patrzeć. W CX silnik luks słychać ;]
Nie wiem czy się jeszcze kiedyś na taką wycieczke wybiore. To troche szaleństwo było, ale następna okazja na te trasy się by już pewnie nie trafiła ....

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez brayan » 15 lip 2018, o 21:27

jerry nie słuchaj Pawła.
Wypad pierwsza klasa. A biorąc pod uwagę czym i gdzie się wybrałeś to na niczym innym ci się jaja nie zmieszczą...za ciasno będzie :D
Naprawdę szacun, mi się morda śmieje jak takie historie widzę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez szopen » 15 lip 2018, o 21:44

podróż jest spoko każdym motocyklem, ale jerry wybrał się z lepszymi szybszymi, ojj.. szkoda mojego filozofowania... jerry sam się zapętlił, jako starszy koleś kupił CXa jako pierwszy motocykl.. to błąd, ja takimi motocyklami jako pierwszymi jeździłem w końcówce lat 90 tych, teraz to ja świadomie do nich wracam powiedzmy i nie jestem rozczarowany, jerry najwidocznie jest, kupiłem młodemu oczywiscie może to też błąd, ale on zawsze może kupić sobie drugi motocykl a CXa trzymać.... to się nie do końca nadaje, rama pływa, hamulce słabe, sinlik słaby itp itd... to tylko motocykl dla kolesi co to lubią...

ale i wską można...

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez jerry » 15 lip 2018, o 21:53

E no bez jaj tylko 3 śrubki mi się po drodze wykręciły - zakładam któregoś ranka kufer i słyszę "brzdęk" ... Oooo a tu śrubki co wydech i stelaż kufra do seta mocuje.... Uczynny gospodarz znalazł w piwnicy pasującą.
Zgubiłem też jeden kapel prawy od chłodnicy (tu wstawiłem trytytki) i poluzowała mi się śruba mocująca (dokręciłem).

W tamtym roku koleżance na Dolnym Śląsku w takim suzuki
https://photos.app.goo.gl/m7wtFUPYRBEfyG127
też chłodnica próbowała się zgubić ...
A fazer też oleju troche łyknął - choć fakt - mniej niż CX.

A to są sprzęty duuużo młodsze z duuużo mniejszym nalotem i duuużo mocniejszymi silnikami.... No i z 6-ma biegami ....

CX spokojnie daje radę, tylko tempo jak na niego było kapkę za duże ....

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez jerry » 15 lip 2018, o 22:05

szopen napisał(a):podróż jest spoko każdym motocyklem, ale jerry wybrał się z lepszymi szybszymi, ojj.. szkoda mojego filozofowania... jerry sam się zapętlił, jako starszy koleś kupił CXa jako pierwszy motocykl.. to błąd, ja takimi motocyklami jako pierwszymi jeździłem w końcówce lat 90 tych, teraz to ja świadomie do nich wracam powiedzmy i nie jestem rozczarowany, jerry najwidocznie jest, kupiłem młodemu oczywiscie może to też błąd, ale on zawsze może kupić sobie drugi motocykl a CXa trzymać.... to się nie do końca nadaje, rama pływa, hamulce słabe, sinlik słaby itp itd... to tylko motocykl dla kolesi co to lubią...

ale i wską można...


Rozczarowany to jestem stanem technicznym - ale motorem jako motorem - bynajmniej. Podoba mi się, na mój styl jazdy jest OK.
Faktem jest, że kawałek przejechał się na nim właściciel Horneta i doszedł do wniosku, że hamulców nie mam - tylko spowalniacze. Ale na reszte nie narzekał. No i do tego trzeba dostosować styl jazdy. Niestety jeżeli kiedyś się jeszcze wybiorę gdzieś dalej to z tą samą ekipą ... W sumie bardzo szybko nie jeżdżą - sporo "dzików" nas wyprzedzało więc CX dawał radę - choć wyżej kręcony niż inne.....

[edit] Ale WSK bym się chyba jednak na transfogarską i transalpine nie wybrał. Na CX nie robiło specjalnie wrażenia, hamowanie silnikiem w zasadzie wystarczało ale dwusuw z bębnami ......

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez szopen » 15 lip 2018, o 22:34

szkoda dywagacji, najlepiej jest mieć 2 3 motocykle i jeszcze skuter.... ale ja np nie nawijam kilometrów a 650 kupie z sentymentu, bardzo mi sie podoba CX euro... ot i tyle chce mieć, o żadnym motocyklizmie nie mówimy bo i tak najlepsze są albo enduro, albo crossovery tylu DL i tego się nie przeskoczy..

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez szopen » 15 wrz 2018, o 15:31

Jerry kiedy robimy tego prolinka? Jest po sezonie, na tej pauzie nie wyjdzie, ale po tym tygodniu jadę na 3 tyg i znowu na 2 wracam.... oferuje się a sam będę miał materiał ze zdjęciami żeby zrobić sobie z tego ofertę.

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 650 eurosport 82'

Post przez jerry » 15 wrz 2018, o 17:18

Czyli trzeba by definitywnie zakończyć sezon :)
Zatem postaram się na najbliżą pauze czyli w 2 tyg zdemontować.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości