Teraz jest 28 mar 2024, o 21:18

Brak pełnej mocy

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Avatar użytkownika
 
Posty: 69
Dołączył(a): 2 cze 2018, o 20:45
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak pełnej mocy

Post przez Mixszcz-ek » 13 lip 2018, o 09:58

Jeżeli chodzi o dysze to założyłem 90-120 ale jest to samo....Zobaczymy, myślę że jutro polecę do Polanowa zobaczyć na zlot to się okaże, czy jest ok.

Avatar użytkownika
 
Posty: 69
Dołączył(a): 2 cze 2018, o 20:45
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak pełnej mocy

Post przez Mixszcz-ek » 14 lip 2018, o 19:22

No i kicha... Przejechałem może 50 km do Polanowa i ..prycha i kicha..Wkur....y wracam do garażu rozbieram gaziory i co. Serwis który mył gaźniki odwalił lipe - pozatykane częciowoi dysze ( coś tam leciało ale nie prawidłowo) ch..j wie czym ( nagar, kamień nie wypłukane czy nie wyszuszone po myciu). W każdym razie , rozbiórka czyszczenie preparatem do gaźników, powietrze itp.Złożyłem znowu pieknie zapala ale nie mam jak sprawdzić bo uraczyłem się dla spokojności wodą oligoceńską ;p . Jak teraz bedzie kicha pożyczam myjkę..mycie.. tylko jaki płyń użyć? Macie jakieś doświadczenia?

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak pełnej mocy

Post przez Henryk Kwinto » 14 lip 2018, o 20:24

Mixszcz-ek napisał(a):Przejechałem może 50 km do Polanowa

Wybierałeś się może na Czerwony most?

Avatar użytkownika
 
Posty: 69
Dołączył(a): 2 cze 2018, o 20:45
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak pełnej mocy

Post przez Mixszcz-ek » 15 lip 2018, o 16:22

Był złot w ten weekend i chciałem podjechać na paradę i koncert ale.....Co do samej trasy często tam się krece wokół komina lub jak jade do Darłowa - takie tam przejażdżki.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak pełnej mocy

Post przez Henryk Kwinto » 15 lip 2018, o 21:21

Ja czasem śmigam do Polanowa, Drzewiany, zapora w Zydowie

Avatar użytkownika
 
Posty: 69
Dołączył(a): 2 cze 2018, o 20:45
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak pełnej mocy

Post przez Mixszcz-ek » 16 lip 2018, o 18:46

Wracając do gaźników. Problem niestety pozostał, wiec dziurawa membrana aircut'a nie była powodem dławienia.Podejrzewam że, pływaki i zaworki też nie, bo jest w tej chwili ok - pływaki i zaworki są na własciwym poziomie. I teraz - co zauważyłem, dopóki silnik nie jest rozgrzany to jest ok , jak sie rozgrzewa do temp. pracy 75-80 stopni to zaczynają sie cuda. Silnik zaczyna sie dławić tak jak wcześniej czyli przy wysokich obrotach zwłaszcza na 4 i 5 biegu przy prędkości obrotowej około 6000-7000 obr/min . Hmmmm... jakieś pomysły, bo jestem już na etapie zastanawiania sie nad sprzedażą motocykla tak jak stoi. Napewo jeszcze raz rozbiorę gaźniki, umyje,wyreguluje a co dalej... Dodam że ciśnienie na cylindrach jak jest ciepły 11,5 bar i iskra na jałowym na ciepło jest jak dzwon.

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak pełnej mocy

Post przez jerry » 16 lip 2018, o 19:54

Pożyczyć sprawne gazniki :D

Ile za paścia pincet i biore :D żartuje żona by mnie pogoniła ...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak pełnej mocy

Post przez szopen » 16 lip 2018, o 19:58

11,5 bar to niewiarygodnie dużo z tego motocykla, podejrzewam niesprawny manometr. Zerknij na iskrę na zimnym silniku i wtedy gdy dzieją sie jaja na dwóch cylindrach, porównaj wielkość i przejście iskry na elektrodach. Zrób pomiary pulserów na zimnym sinliku kiedy jest ok, i wtedy gdy jest źle..

Avatar użytkownika
 
Posty: 69
Dołączył(a): 2 cze 2018, o 20:45
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak pełnej mocy

Post przez Mixszcz-ek » 16 lip 2018, o 21:09

Tak zrobie. Jeżeli chodzi o ciśnienie - manometr spawny, sprawdzany, znanej i dobrej firmy polskiej KFM (już byłej) - ciśnienie mierzone też na innym - pomiar taki sam.Pomiary pulserów robiłem już na zimnym ale nie na ciepłym. Napewno pomierze bo nic innego nie pozostało.Jeżeli o iskre na zimnym i ciepłym iskra taka sama i mocna.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak pełnej mocy

Post przez szopen » 16 lip 2018, o 22:31

ale Panie drogi, z samego stopnia sprężania nie wyjdzie Ci taka kompresja na tym silniku... wiesz na tym forum mieszka taki kolega Jerry, on też chwalił się kompresją w swoim CXie, niech CI napisze na koniec skąd ta kompresja się brała... i kto wie czy to właśnie w tej kompresji nie ma problemu... <hmmm>

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości