Teraz jest 28 mar 2024, o 19:51

CX 500 (Góra - Dolnośląskie)

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna Hondy CX, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 kwi 2018, o 20:48
Galeria: Przesłane zdjęcia

CX 500 (Góra - Dolnośląskie)

Post przez ondra » 30 kwi 2018, o 09:44

https://www.olx.pl/oferta/honda-cx500-C ... a97d6d4b2c

Jakiś czas temu był na sprzedaż za większą kasę. Dzwoniłem, gadałem z właścicielem który podobnie jak motocykl zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Niestety odległość i mój czas nie pozwoliły umówić się na oględziny. Honda zniknęła z ogłoszenia więc sądziłem że rodzyn został sprzedany. Teraz pojawia się ponownie. Foty te same lokalizacja też zatem domniemam że sprzedaje ta sama osoba.
Ktoś z Kolegów zna ten egzemplarz ?

...a może sam właściciel jest na forum a ja tego nie zauważyłem? <mysli>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 (Góra - Dolnośląskie)

Post przez szopen » 30 kwi 2018, o 13:17

właściciela tego motocykla nie ma na forum. Prywatnie ten koleś coś do mnie ma i choć go nie znam to puszczał mi jakieś bluzgi na olx że się na CXach nie znam, że ludzi naciągam i takie tam... gdzieś to nawet zamieściłem na forum tą jego nieszczęsną wiadomość, może w realu CI wyjaśni co go gryzie. Jego wiadomość była zresztą w tonie bardzo "ramonezkowo/brodatym" także na pewno nie nadajemy na takich samych falach..... ale...

Sam motor wydaje się być w bdb stanie, ja bym go brał raczej bez zastanowienia. Warto sprawdzić rozrząd przy zakupie bez względu na to co będzie pierdoczył sprzedawca, takie twoje też prawo, ale nawet jakby brać pod uwagę wymianę rozrządu to ładna sztuka jest i warta tych pieniążków.

Nie wiem czy reflektujesz np GL650, bo było kilka zacnych sztuk w angli i niemczech, no ale ta 500tka jest naprawdę kusząca, tylko nie jest to widac egzemplarz dla szaleńca który go będzie ciął i przerabiał...

Wróćmy jeszcze do ogłoszenia i weźmy np takie coś...
nowa raparaturka pompy wodnej (ponoć niedostępna*),

Te słowa są pewnie skierowane do mnie.... śpieszę wyjaśnić że wersja EURO ma rozwiercony fabrycznie dekiel pod uszczelniacz pompy wody i w tym wypadku kupczy uszczelniacz pasuje od strzała..... w starszych wersjach custom oraz standard nie założy się kupczego uszczelniacza od razu bo jest za duży... no ale.... to trzeba kilka tych silników otworzyć lub po prostu nie być ignorantem i czasem uwierzyć na słowo.. nie ja to zresztą odkryłem...

- nowy łancuszek rozrządu (ślizgi w idealnym stanie- pseudo znawcy tematu wiedzą o co chodzi)

widzisz... ot takie wstawki niepotrzebne jedynie potwierdzają z jakim człowiekiem mamy do czynienia... nie wiem... jakiś niedowartościowany typ...

 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 kwi 2018, o 20:48
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 (Góra - Dolnośląskie)

Post przez ondra » 1 maja 2018, o 09:57

szopen napisał(a):Nie wiem czy reflektujesz np GL650, bo było kilka zacnych sztuk w angli i niemczech, no ale ta 500tka jest naprawdę kusząca, tylko nie jest to widac egzemplarz dla szaleńca który go będzie ciął i przerabiał...

Krucho u mnie z czasem żeby pojechać na drugi koniec Polski tym bardziej nie pojadę szukać dalej. Poza tym współczynnik napalenia też już nie ten co dawniej a gdybym szukał CXa do przeróbek na pewno nie interesowałby mnie ten egzemplarz.
szopen napisał(a):widzisz... ot takie wstawki niepotrzebne jedynie potwierdzają z jakim człowiekiem mamy do czynienia... nie wiem... jakiś niedowartościowany typ...

Zgadza się, takie komentarze są mało eleganckie i niczemu nie służą.... chociaż przyznam że podczas sprzedaży rebelki małżonki nagadałem się z gawędziarzami, marzycielami tudzież fachurami co to smaru na łapach nigdy nie mieli ale na podstawie kilku fotek wiedzą o twoim motocyklu więcej niż ty sam. Uwierz, czasami nerwy mogą puścić. <rotfl>

Dzięki za rzeczową odpowiedz. <spoko>

 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 kwi 2018, o 20:48
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 (Góra - Dolnośląskie)

Post przez ondra » 30 lip 2018, o 10:12

Hej. Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego napiszę tutaj. Jak to zwykle bywa wszystkie CX-y warte uwagi są do obejrzenia na drugim końcu Polski. Tymczasem borem lasem... niemal po sąsiedzku natknąłem się na oldschoolowe (82) maleństwo Hondy w stanie więcej niż zadowalający idealny na miasto i kręcenie się dookoła komina. Cena jak za średniej klasy rower. Ogólnie z lekka napaliłem się, motorek tydzień temu sprowadzony z Niemiec, jest duży-mały brief, stara f-ra zakupu , wydruki potwierdzające niewielki przebieg, Problem polega na tym że możliwa jest wyłącznie transakcja k-s "na niemca". Normalnie bym spuścił sprzedawcę na drzewo ....ale! sprzęt wart grzechu.

I teraz pytania do starych wyjadaczy bo im więcej googlam , tym bardziej głupieję...

Bardzo ryzykuje?
Jakie opłaty żeby Hondę zarejestrować?
Ktoś przerabiał temat ?
Za wszystkie porady z góry pięknie dziękuję.


Powrót do Kupuję Hondę CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości