Teraz jest 28 mar 2024, o 11:45

Motor nie pali na ciepłym silniku

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 lip 2018, o 20:14
Galeria: Przesłane zdjęcia

Motor nie pali na ciepłym silniku

Post przez Smok 29 » 8 sie 2018, o 10:24

Witam,jestem nowy na forum.Nie wiem jeszcze jak tu się poruszać,za moje błędy góry przepraszam.Chciałem dzisiaj pojechać motorem do pracy, ale po 30km motor mi zgasł i nie mogłem go już odpalić.Po zaciągnieciu go do domu i podładowaniu akumulatora po kilku godzinach sprawdziłem iskry na świecach i są.Ponowiłem próbę odpalenia, motor zaskoczył (na zimnym silniku) .Proszę o jakąś podpowiedz .Mam hondę cx650 Gold wing

 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Motor nie pali na ciepłym silniku

Post przez Radasso » 8 sie 2018, o 12:49

Kultura wymaga żeby się najpierw przywitać i przedstawić... zapraszam do powitalni

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Motor nie pali na ciepłym silniku

Post przez szopen » 8 sie 2018, o 15:36

Typowy objaw padnietych pulserow. Zmierz rezystancje ciepły i zimny

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Motor nie pali na ciepłym silniku

Post przez jerry » 8 sie 2018, o 15:54

Ale on ma gl650 tam jest tranzystorowy ...
Kolega na napisał czy była iskra jak zgasł i nie chciał odpalić ... Nie napisał też, czy jak odpalił na zimno to zgasł jak sie zagrzał?
W jaki spsób zgasł? Jechał i zgasł czy zatrzymaleś sie zgasł i już nie odpalił? Paliwa dość? Pytam bo kolega marudził że mu skuter coraz gorzej pali świece sprawdzał a sie okazało, że paliwa nie miał :D

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Motor nie pali na ciepłym silniku

Post przez szopen » 8 sie 2018, o 18:46

jerry masz ten motocykl od 3 lat i nadal nie wiesz że pulsery masz???


powtarzam... TYPOWY OBJAW PADNIĘTYCH PULSERÓW

ZMIERZ OPÓR NA PULSERACH, na 99% to będzie któryś z nich, będzie się różniła rezystancja ciepły/zimny

Przy okazji sprawdź czy nie rośnie temperatura na którymś z modułów lub cewek zapłonowych, ale 99.9% wyrokuje pulser.

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Motor nie pali na ciepłym silniku

Post przez jerry » 8 sie 2018, o 22:15

Aaa masz na myśli aparat zapłonowy zrozumiałem, że cewki ładujące ...
Cóż... tfu tfu ten element mi sie nigdy nie zepsuł ani w motorze ani w dużym fiacie.

No dobra w dużym fiacie się zepsuł... kupiłem "zregenerowany" aparat zapłonowy ... niestety "wirnik" był za nisko i ściął po 30km wyprowadzenie z cewki. Ale tak poza tym to tam a moje oko bieda żeby się popsuł jak nikt palauchów nie wsadza ....

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Motor nie pali na ciepłym silniku

Post przez szopen » 8 sie 2018, o 22:16

w fiacie nie ma pulserów, czyli cewek indukcyjnych, jerry plizzz nie motaj..

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Motor nie pali na ciepłym silniku

Post przez jerry » 9 sie 2018, o 00:14

Sorki za OT ale Fiat z sillnikiem "polonezowskim" (1.5AB) miał fabrycznie. Omawialiśmy taki aparat w wątku o podłączaniu chińckiego modułu DC-CDI.

 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 lip 2018, o 20:14
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Motor nie pali na ciepłym silniku

Post przez Smok 29 » 9 sie 2018, o 08:28

Dopiszę jak mi się to stało. Jechałem do pracy i po około 30-tu km przy dojeżdżaniu do skrzyżowania motor mi zgasł. Po kilku próbach odpalenia zdechł mi akumulator i musiałem zaciągnąć motor do domu. Nie miałam klucza do świec ,nie mogłem sprawdzić iskry (paliwo miałem) , przyczyną nie odpalania nie był brak paliwa tylko coś z zapłonem . Proszę o konstruktywne podpowiedzi.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Motor nie pali na ciepłym silniku

Post przez szopen » 9 sie 2018, o 08:39

Nie pisz co Ci się stało bo nikt nie ma czasu powtarzać tego samego. Z tylu silnika masz impulsatory/pulsery/czujniki zapłonu jak wolisz, masz tam też pseudo aparat zapłonowy z odrzutnikiem do zmiany kąta - nie isotne.

Cewki są nawojowe indukcyjne, typowy objaw padających cewek, zmienia się rezystancja w zależności od temperatury, zmierz sprawdź, podobnie masz tu:
https://www.youtube.com/watch?v=54mNJaAleCo

temperatura następuje zwarcie uzwojeń = brak indukcji napięcia = brak iskry, PO ROZGRZANIU!

Smok 29 napisał(a):Proszę o konstruktywne podpowiedzi.

Dostałeś taką odpowiedź od razu, sprawdź impulsator, następnie sprawdź temperatury modułów zapłonowych. Jesli impulsator "miesza" rezystancją ciepło/zimno tzn że moduł padł raczej...

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości