Teraz jest 28 mar 2024, o 15:07

CX500c #radomskaelectra

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

CX500c #radomskaelectra

Post przez Przemowsky » 22 lis 2018, o 18:32

Witam wszystkich ponownie! Minął wczoraj tydzień od zakupu mojego pierwszego dinozaura. Wybór nie był do końca oczywisty, bo jeździłem skrajnie różnymi motocyklami, ale padło na CXa. Radomska "electra" to drugi CX, który oglądałem i po oszacowaniu relacji cena-stan wszedłem w jego posiadanie. Purystów uspokoję cafe racery mnie nie grzeją. Póki co poznajemy się z każdej strony. Motocykl rozkładam na atomy i wymieniam to co potrzeba, a to, co się da chciałbym udoskonalić, na ile pozwoli budżet i będzie to miało sens.
Trochę o samym motocyklu. Mocno seryjny Custom z olbrzymią owiewką Pantery model Laser, pojemne kufry obwieszone na bardzo praktycznym stelażu. Miły akcent - akcesoryjne tłumiki. Motocykl fajnie przygotowany pod turystykę, ale ja chyba wolałbym golasa. Przebieg licznikowo ok. 50tys, oryginalny lakier, korozja gdzieniegdzie na ramie i elementach chromowanych, ale fajny smaczek stanowią wszystkie fabryczne wlepki ostrzegawcze i informacyjne. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn motocykl lubi dymić z lewego wydechu (celowo nie piszę lewego gara, bo h-pipe jest na miejscu) na biało i czuć przy tym paliwo. Zaznaczam, ze nie miałem przyjemności nim jechac dłużej niż 50m Kompresja mierzona na zimnym piecu to 8bar (+/- 0,3). Przepraszam za zdjęcia. Wkrótce postaram się dostarczyć lepsze.

ObrazekObrazekObrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez szopen » 22 lis 2018, o 18:39

no coz..

pompa wody
rozrzad
osiowania rozrzadu


sluze uszczelkami i oringami oraz osiowaniami dzwigienek zaworowych gdybys potrzebowal.... jeszcze jestem tydzien w kraju uszczelki moge wyslac ;)

PS. ma sie rozumiec galerie tobie zakładać będziesz dorzucal fotki?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez Przemowsky » 22 lis 2018, o 19:16

Komplet uszczelek miałem zamawiać na alledrogo, ale chętnie rozpatrzę lepszą ofertę. Wertując forum nie doczytałem wyższości manualnego napinacza rozrządu nad automatycznym ( i jeśli i o ile jak się go napina "manualnie"?). Dźwigienki obejrzę przy okazji inspekcji głowic, ale nic podejrzanego nie słychać.
Nie wiem jaki jest zwyczaj na forum, ale mogę okazyjnie podrzucić jakieś zdjęcie tutaj. Dostosuję się :)

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez jerry » 22 lis 2018, o 19:16

No ładne cacko, ale to custom. Więc tankowanie chyba co 150 km Cie czeka ;)

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez Przemowsky » 22 lis 2018, o 19:23

jerry napisał(a):No ładne cacko, ale to custom. Więc tankowanie chyba co 150 km Cie czeka ;)

Jak to mówią "Form over function" <rotfl>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez szopen » 22 lis 2018, o 20:23

tzn na forum trzeba wrzucac fotki do galerii bo z serwisow zewnetrznych znikaja zdjecia, przerzuce tobie zaraz te fotki do galerii i bedziesz mial prywatna galerie, z uszczelkami odezwe sie na pw

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez szopen » 22 lis 2018, o 20:52

Jestes na 4 tej stronie galerii
galeria/index.php?cat=2&page=4

Galeria prywatna sluzy do zamieszczania zdjęć tylko i wyłącznie do tego wątku. Jeśli chcesz dodać inne zdjęcie w innej kategorii forum to robisz to w odpowiedniej kategorii galerii. Galeria ma identyczne dzialy jak i forum.

Galeria przyjmuje zdjecia 350kb, trzeba kompresowac i podaje dzialajce linki IMG ktore forum wyswietla.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez Henryk Kwinto » 22 lis 2018, o 22:51

Te tłumiki takie dziwne, wolałbym chyba oryginały

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez szopen » 22 lis 2018, o 23:00

ja chyba też, no chyba ze z tą owiewką jak motocykl będzie po przeglądzie to moze sie bedzie to lepiej prezentowac, no ale jeszcze jestem ciekawy jak one grają....

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500c #radomskaelectra

Post przez Henryk Kwinto » 22 lis 2018, o 23:35

Dwa tygodnie temu też jechałem dla znajomego po Junaka M16 (w sumie w 1 dzień trzasnąłem prawie 900 km). Pożyczyłem przyczepkę spięliśmy pasami i bez problemu dojechałem (tylko musiałem zdemontować tylną klapę (za długi o 5cm). Dwa dni później wiozłem mu na przegląd (5km). Nie chciał dać 4 pasów - tylko mówi że 3 wystarczą, w pewnej chwili widzę, że sprzęt nie stoi a leży. Zatrzymałem się, a sprzęt oparł się na oponach, dwa większe wyboje i zniknąłby pod kołami tirów. Przydałaby się przyczepka na 1-2 motocykle. te rynienki też fajna sprawa.

Następna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości