Teraz jest 28 mar 2024, o 18:00

Kompresor

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Posty: 198
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 14:17
Galeria: Przesłane zdjęcia

Kompresor

Post przez Kwasiu » 14 sty 2020, o 15:33

Witam, planuję pociągnąć po warsztatach instalację pneumatyczną i zastanawiam się jaki kompresor do tego kupić. Budżet nie jest wielki bo ok 4tys na kompresor mam. Mam lekki dylemat czy iść w używkę czy raczej skłaniać się ku nowemu.
Za 4tys z nowych większych to raczej mi tylko jakiś chińczyk siądzie a z nimi różnie bywa, może i z 5 lat pochodzić a może i po roku go szlak trafić :/
Z używanych w tej cenie myślałem o polskim WAN AW najlepiej z silnikiem 11kW. Do 4 tys da się znaleźć coś w a przyszłości możnaby strzelić remont sprężarki bo widzę, że wszystkie części są dostępne.
Jakies porady w którym kierunku iść?? Nie ukrywam, że czasem i bym trochę popiaskował więc wydajność się przyda pozatym kompresor nigdy nie jest za duży ;)
Miał ktoś doczynienia z sprężarkami WAN S1P-135?? Jakieś problemy z nimi są??

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kompresor

Post przez szopen » 14 sty 2020, o 16:11

Tzn ja tam nie wiem, ale zastanawiałeś się nad chińskimi 3 cylidrowcami? czy w ogóle chińskimi pompami, bo można złożyć coś solidnego i tanio. Ja np WAN AW nie lubie, znacznie wole rozwiązania airpola i do remontu jakiegoś to N70 np ale.... to nie są tanie maszyny w remontach, lepiej kupić za tą cene co masz coś co jest jak nowe. Ja swojej 180tki do tej pory nie uruchomiłem
viewtopic.php?f=14&t=226

Kwasiu napisał(a): chińczyk siądzie a z nimi różnie bywa


eee, mam waltera, on jest robiony na markowych gratach wszystko oprócz pompy, chodzi jak złoto, pompe ma 2x80 i zasuwa juz z 10 lat. Raz że same pompy są tanie, dwa że graty są tanie, a i są pompy chińskie bardzo dobre które były montowane w topowych walterach, kumpel jednątaką ma dwustopniówke to jest totalnie bezawaryjna.

 
Posty: 198
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 14:17
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kompresor

Post przez Kwasiu » 14 sty 2020, o 16:24

No myślę też o całym chińczyku, mam też 100kraftdele i pracuje już dzielnie dzień w dzień od 5lat więc nie mogę narzekać. Chyba będę skłaniał się do chińczyka bo nawet jak sprężarka padnie to nowa 1000zl i można jechać dalej. Na pewno coś 3tlokowego pod 10kW

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kompresor

Post przez szopen » 14 sty 2020, o 16:29

słuchaj, podstawowe i tanie to są 2x i 3x jakich pełno, 3x90 jest w cenie 3x80. Ludzie mają dobre doświadczenia w pracy nawet na 5kw przy zaniżonych obrotach. No właśnie akurat waltery nie chodzą na wyżej niż 800rpm na tych chińskich pompach więc może to też pomaga. Musisz se ogarnąć oferty bo w pewnym momencie robi się próg, tylko nie pamiętam bo albo 3x120 albo 3x150 bodajże nie opłąca się już zakładać bo ekonomicniej wychodzi kupić dwie 3x90 - ostatnio chodziły w okolicy 600 zł sztuka. Wystartują z jednego 11kw i będą naprawde spoko ciągnąć.

PS. 3x90 cena ok, 3x100 to juz cena zaporowa i wzwyż, taką pompe ma kumpel na walterze, on ma dłużej kompresor niż ja i wszystko spox, https://allegro.pl/oferta/kompresor-spr ... 6749743755 ale zaworki zawsze trzeba badać i wymieniać nawet jak są ok, bo przez durny zaworek może kompresor byebye zrobic.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kompresor

Post przez szopen » 14 sty 2020, o 18:34

Dzisiaj kolega odpalal 3x120 na 11kw i nie idzie. Wan na tym chodzi

 
Posty: 198
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 14:17
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kompresor

Post przez Kwasiu » 15 sty 2020, o 08:40

Szedłbym raczej w 3100 sprężarkę, 3120 to już spory wydatek. Piaskuję sporadycznie więc nie potrzebuję aż takiej wydajności, z butlą 500l najwyżej będę sobie robił przy piaskowaniu przerwy na piwko i powinno jakoś iść ;)


Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości