Teraz jest 28 mar 2024, o 23:02

Cx500 i jej cykanie

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 mar 2021, o 17:10
Galeria: Przesłane zdjęcia

Cx500 i jej cykanie

Post przez spioo » 16 kwi 2021, o 19:35

Część. Mam problem ze swoim cx. Mianowicie wydaje mi się ze nie pracuje normalnie, nie mam możliwości posłuchać innego silnika na żywo stąd moje obawy że jest coś nie tak. Coś cyka <wnerw> Po zimowej przerwie maszyna straciła iskrę, szybka diagnoza i zakup ignitecha jej pomógł, za co dziękuje Szopenowi :D Po zimowym śnie coś zaczęło cykać, dźwięk albo wydobywa się silnika lub tłumika "H" coś obawiam się, że rozrząd będzie na wykończeniu, w opisie zamieszczam link do nagranego filmiku ( https://www.youtube.com/watch?v=UtLab9RqR-w ) Liczę na wasze fachowe uch i że pomożecie mi w szybkiej wstępnej diagnozie.

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500 i jej cykanie

Post przez szopen » 16 kwi 2021, o 19:38

panie no tu masz:
viewtopic.php?f=13&t=386

nic innego nie wymyślimy niestety, to jest 40 letni motocykl, który trzeba przejrzeć. W kolektorze H też czasami rurki sie odspawują, ale to nie cyka tylko tarabani i to słychać jakbyś kamieni nawrzucał do wydechu.

 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 mar 2021, o 17:10
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500 i jej cykanie

Post przez spioo » 16 kwi 2021, o 19:50

tak znam Twój temat, W sumie nie pomyślałem o nim. Z tego co słyszę to cyka tak samo jak ten mój. za to ten od ciebie pracuje równo itp. u mnie nie ma zrobionego synchro gaźników więc o równej pracy mogę zapomnieć. Masz rację przegląd totalny musi zostać wykonany. Prędzej czy później pójdzie na stół operacyjny. Obawiałem się żę nie jest to normalne "cykanie", mam porównanie tylko do ntv, ale to inna para kaloszy.

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500 i jej cykanie

Post przez szopen » 16 kwi 2021, o 19:54

no łańcuch rozrządu to sobie możesz na lusterko sprawdzić, bo np teraz przyjechał chłopak z glem to na fasolce jest już z 5mm to ja się dziwiłem żę się nie bał silnika odpalać, ale jak dla mnie to już ślizg będzie pęknięty.

 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 mar 2021, o 17:10
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500 i jej cykanie

Post przez spioo » 16 kwi 2021, o 20:02

w sumie mam jeszcze jedno pytanie, Od czego jest ta dziura w głowicy, mniej więcej na środku od zewnętrznej strony. ? Lewa strona ok a prawa jakaś zalepiona jakimś tworzywem. mógł nastąpić wyciek płynu chłodniczego i ktoś zalepił ?

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cx500 i jej cykanie

Post przez szopen » 16 kwi 2021, o 20:03

odpływ dla wody deszczowej lub oleju jak uszczelka pokrywy zaworowej już niesprawna, udrożnik to żebyś świecy w oleju nie utopił jak jest tam wyciek


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości