Teraz jest 28 mar 2024, o 21:03

Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokolwiek

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Radasso » 12 maja 2021, o 19:10

Devilbiss flg 5 z dyszą 1.8 i 1.4 do podkładów

Obrazek

ANI F160 z dyszą 1.3 do bazy i klaru

Obrazek

pistolety budżetowe, ale do garażowej roboty jak najbardziej Ok.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 12 maja 2021, o 22:53

radek, zostaw tego devilbisa i nie używaj go do podkładów, do podkładu kup sobie pistolet 1.8 czy tam 2.0 do 100 zł i używaj oddzielnego. Podkłady czy to epoksydowe czy do akrylowe mają mocne żywice i mocno odkładają się na pistolecie, nie ma sensu katować pistoletu do lakieru podkładami, szczególnie że pistolet do lakierów powininieneś zawsze umyć do czysta i do sucha i nasmarować. Pistolet za 100 zł jedynie przeplukujesz czystym nitro, zalewasz do zbiornika i wrzucasz motylek i to tak stoi. A rozbierasz taki pistolet co piąte malowanie i generalnie masz go w dupie, nie schodzi ci też rozcieńczalnik na dokładne mycie.

Jeszcze jedna rzecz, przyjdzie Ci na pewno malowaćwynalazkami typu chlorokauczuk, olejne, ftalowe czy inne jakieś podkłady antykorozyjne, śnieżki nobilesy i inne z gamy chemii takiej bardziej gospodarstwa domowego, to znowuż takiego pistoletu devilbisa który jest z przeznaczenia do baz i lakierów szkoda na takie lepiszcza jakimi są właśnie chlorokauczuki.

PS. ahhh... nie było tematu, przeczytałem bardziej wnikliwie <haha> ciebie po prostu stać na devilbisa żeby malować podkładami, spoko, ja takim devilem lakieruje bazą i klarem, musi mi starczyć.

 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Radasso » 13 maja 2021, o 09:26

Do wynalazków mam takiego speedwaya z dyszą 1.7, wiesz maluję kilka elementów rocznie każdy pistolet nawet najtańszy dokładnie myję i suszę żeby wydłużyć jego żywotność... w końcu jak się dba tak się ma :)
Podpowiedz mi Paweł co do spawarki jeśli możesz, celuję w coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/weldman-torna ... 9639470229

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 13 maja 2021, o 15:02

Robiliśmy przegląd migów z pulsem w tamtym roku z tomkiem, wybraliśmy to na podajniku 4 rolkowym, i tego miga dalej bym się trzymał:
https://www.hurtowniaspawarek.pl/magnum ... p-869.html

ehhh... znowu nie cytam, to tig ac... trudno mi powiedzieć, tzn parametry ma chyba spoko, ma balans, ma częstotliwość AC do 200hz, ma pulsy, to standard... ale powiem ci jedno, bierz u kogoś kto honoruje bez problemu gwarancje, brałem w fachowcu - jak brałem to byli ok wymieniali mi maszynę 3 razy, z dobrych importerów jest jeszcze spartus - ponoć.

W tigu model modelem, ale ważny jest importer żeby nie był dziad, w tigu ac są te przetwornice lubią się psuć. Zwróć też uwagę na pedał, mało ludzi tym spawa bo wiadomo trzeba sobie przysiąść, ale to fajna rzecz, jeśli jest niewielka dopłata to fajnie mieć, czasem trzeba podać w biegu więcej prądu i się przydaje.

 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Radasso » 2 cze 2021, o 09:58

U mnie nowości... spawarka i zszywarka do plastiku

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 2 cze 2021, o 14:54

zaraz przyjdzie terenowiec będzie pytał czemu stacja do spawania a nie suszarka.... ostatnio wybieraliśmy też i nic nie wybraliśmy, czym się keirowałeś?

 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Radasso » 2 cze 2021, o 15:11

Chyba tylko tym że to zestaw, pospawałem pare rzeczy na próbę, jak się trochę przyuczę to zrobię jakiś konkret z relacją. Jak dla mnie robi robotę.... na pewno lepiej jak trytytki i lutownica

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 2 cze 2021, o 22:13

oj ja robie sporo tych zakupów narzędziowych też, nie chwale się ostatni zakup to piła wgłębna macalistera i szyny makity..

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 25 cze 2021, o 22:23

na gwałt mi jest potrzeby elektronik o uzdolnieniach wszechstronnych, mam zlecenie zapłacę, dla elektronika robota nie trudna.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 4 lip 2021, o 16:07

elektronike ogarnąłem..... muszę teraz kupić pompe zatapialną, koniecznie z rozdrabniaczem? bo ma być wydajna, i tak patrze że jak jest w tej samej cenie z rozdrabniaczem to od razu wydajność około 150L/min w dół.... cena do 350 zł

cisza na forum trzeba chyba grupe fb zakładać...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości