Teraz jest 28 mar 2024, o 15:42

Zamienniki zacisków hamulcowych CX 500 Eurosport

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 lis 2020, o 18:07
Galeria: Przesłane zdjęcia

Zamienniki zacisków hamulcowych CX 500 Eurosport

Post przez johny_85_2005 » 10 lip 2021, o 21:04

Witam, czy ktoś próbował zamontować jakieś nowsze zaciski do Eurosporta? Mam podwójne tłoczki i już sporo czasu walczę z blokującymi się hamulcami.
Chodzi mi o coś młodszego co w miarę łatwo podejdzie do adaptera na lagach.

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zamienniki zacisków hamulcowych CX 500 Eurosport

Post przez jerry » 10 lip 2021, o 21:13

A czyściłeś dziurkę w pompie ? Z tego co tu czytałem jakaś zatkana dziurka (powrót?) w pompie jest zazwyczaj winowajcą...
Owszem nowsze motocykle mają lepsze hamulce (sie scykałem jak nacisnąłem klamke w litrowym fazerze...) ale u mnie da się zablokować oba koła....

 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 lis 2020, o 18:07
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zamienniki zacisków hamulcowych CX 500 Eurosport

Post przez johny_85_2005 » 10 lip 2021, o 23:19

Przeprowadziłem remont pompy, wymieniłem przewody na stalowe, wyczyściłem zaciski w płynie do aluminium, zeszlifowalem gładzie na cylinderkach, dałem nowe gumki i smar na gładź cylinderków. Kilka razy rozbierałem całość, otwór powrotny minimalnie rozwierciłem w akcie desperacji. Teraz znów wszystko rozebrane i jeszcze nie próbowałem wrzucić tych zacisków na myjkę ultradźwiękowa.

Za powrót tłoczków z tego co wiem odpowiadają gumki wewnątrz, są nowe u mnie ale te tłoczki nie wracają jak trzeba. Zawsze trą o tarcze. Dzisiaj oglądałem na zdjętych zaciskach, wydaje mi się że tłoczki nie pracują jak należy. Palcem ciężko je wcisnąć spowrotem. Oczywiście prowadnice jarzma smaruje i tłoczki też przed włożeniem.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zamienniki zacisków hamulcowych CX 500 Eurosport

Post przez szopen » 11 lip 2021, o 11:07

jeśli założyłeś gumki firmy hart, albo pomarańczowe zestawy z allegro to niestety będzie lipa. Gumki albo tourmaxa albo innej firmy o których pisałem w temacie modyfikacji o hamulcach. Również na forum jest inny temat o blokujących sie hamulcach i kolega znalazł przyczynę ale chyba w jego przypadku puszczały gumowe przewody bo rok czasu nie dał się namówić na ich wymiane, nie pamietam musisz odgrzebać ten temat.

CO do zacisków żaden nie pasuje bezpośrednio nowszy, nie wiem też czy jest sens, kolejną wersją rozwojową tego zacisku były zaciski takie jak w cbr1000f gdzie zmniejszyli średnice tłoczków ale bezpośrednio to ich nie założysz, jak masz frezarke czy kogoś z maszynami to owszem, zrobisz sobie adapter i założysz co bądź, pompy nie wymieniaj jest bardzo dobra i duża (jeśli wciąż masz oryginał)

 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 lis 2020, o 18:07
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zamienniki zacisków hamulcowych CX 500 Eurosport

Post przez johny_85_2005 » 18 lip 2021, o 16:22

Udało mi się kupić zaciski od Hondy cbx 650 od jednego gościa lewy i prawy. Te które mam założone robione na ,,Italy racing,, to może była przyczyna.
Kupię zestawy tourmaxa i rozkminie temat a jak będzie dobrze to sprzedam te kupione.
Tylny zacisk też rozebrałem, wymontowalem przewód i pompę że zbiorniczkiem. W tylnej pompie aluminium strasznie się utlenilo przy gumowym kapturku. Pompa była delikatnie zapocona i to olej takiego bajzlu narobił. Tutaj akurat wymienił bym ta pompę, ale musiałbym zamówić przewód w oplocie z inną końcówką bo widzę w sprzedaży tylko pompy gdzie wyjście na przewód doprowadzający olej do zacisku jest u góry. Zostając przy oryginale przewód zamówię jak oryginalny. Bez wyboru sposobu naprawy nie mogę przewodu zamówić ale mam jeszcze trochę czasu. No i tourmax na tył też trafi
Dziękuję wszystkim za rady, ta z klamką jest super. Ja akurat nie zmieniałem klamki ale faktycznie niby banalne a jednak można się ,,wpier..ć,,.
Zastanawiam się mocno nad tą tylna pompą, nie ma tam nic szczególnego ale jednak oryginał to oryginał i wolał bym ją zregenerować.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zamienniki zacisków hamulcowych CX 500 Eurosport

Post przez szopen » 18 lip 2021, o 16:25

tak ital racing to jest też china, przejrzyj ten temat o modyfikacjach hamulca - tam podałem nazwę firmy jak kupisz uszczelke to ma być i działa, w zasadzie z kupczych tanich tych zestawów naprawczych ja wykorzystuje tylko gumy kurzowe, uszczelniacz główny zawsze zostawiam stary oryginalny, albo z tej firmy co tam podałem, nie chce mi się teraz grzebać w tym temacie...

nie przypominam sobie żeby w klamce cxa była śrubka pod tłoczkiem do pompy....

ps. chodzi o tą firme, bardzo dobre uszczelniacze, ten sprzedawca wystawiał kiedyś je na allegro:
https://sklep.boguslawski.pl/zestaw-usz ... 630,453974

 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 lis 2020, o 18:07
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zamienniki zacisków hamulcowych CX 500 Eurosport

Post przez johny_85_2005 » 18 lip 2021, o 16:45

Dzięki Szopen. To będzie tutaj problem bo skoro tłoczek bez uszczelek wpada do cylinderka, olej jest nowy to kolejna zmienna to właśnie te uszczelki. Zamówię zestawy naprawcze a te zaciski które są od cbx ' a chyba wstrzymam bo jeszcze gość nie wysłał.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zamienniki zacisków hamulcowych CX 500 Eurosport

Post przez szopen » 18 lip 2021, o 16:50

miałem problemy z zestwami chinskimi, hart czy ital racing jeden ciort, z tymi KS to pasowały jak fabrycznie tylko problemem było brak gumek do prowadnic - harmonijek, musiałem kupować chinskie zestawy żeby sobie gumki wydobyć, a uszczelniacze stosowałem te KS, to sie chyba i tak wtedy opłacało bo ceny turmaxa powalają, zresztą kilka motocykli przeszło mi przez łapy i żaden nie miał tak rozjebanych uszczelniaczy jak było to u mnie, teraz np mam takiego GLa to tylko czyszcze i nic nie ruszam, i kupuje chinskie zamienniki bo potrzebuje znowu gumek na prowadnice (harmonijki)..

 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 lis 2020, o 18:07
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zamienniki zacisków hamulcowych CX 500 Eurosport

Post przez johny_85_2005 » 22 lip 2021, o 23:11

Te zaciski z harmonijkami są spoko, moim zdaniem lepiej chronią tłoczek i uszczelkę przed syfem niż ta uszczelka zgarniająca na zaciskach dwutloczkowych. Brud w tych pojedynczych nie ma szans wogole dostać się na gładź tłoczka i nie jest wpychany do środka. Poza tym łatwo kontrolować stan takiej harmonijki bez rozszelniania układu.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zamienniki zacisków hamulcowych CX 500 Eurosport

Post przez szopen » 23 lip 2021, o 07:10

johny_85_2005 napisał(a): stan takiej harmonijki bez rozszelniania układu.


to zależy co masz na myśli, wymiana tylko przez wyjęcie tłoczka bo ona jest włożona pod tłoczek, a tak bez tego to też sprawdzasz bo wyciskasz tłoczeki widzisz, w sumie tłoczek jest trwały, jeśli przy każdym np demontażu przedniego kołą lub wymianie kloocków wysunąć by tłoczki ciut więcej i je oczyścić przesmarować to też nie byłoby problemu, a 40 letnie zastanie to im niestety nie sluży.

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości