Teraz jest 28 mar 2024, o 13:06

Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokolwiek

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 18 lip 2021, o 17:09

kupiłem pompe wqf 750 bez rozdrabniacza, to chinol ale wydaje się być lepiej zbudowany niż te odlane calkowicie z żeliwa, u mnie jest obudowa silnika z nierdzewki dół pompy żeliwny ale odlewy są naprawdę ładne. Problemem jest taki że wydajności rosną niewspółmiernie do ceny.. tzn np 450L kosztuje 280 zł, za 300 jest 550L, a za 750L 320 zł i teraz... jak tak się kupuje to za 50 zł więcej myślę sobie nie będę kupował 450L, od razu se kupie tą 750.. no i kupiłem tylko 19kg... ledwo co ją do studni wpuszczam, żona sobie z nią nie da rady gdyby musiała zatopić ją sama, ta 450L waży tylko 10kg.

 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 gru 2015, o 21:23
Lokalizacja: LCH
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez terenowiecc » 19 lip 2021, o 13:35

szopen napisał(a):zaraz przyjdzie terenowiec będzie pytał czemu stacja do spawania a nie suszarka.... ostatnio wybieraliśmy też i nic nie wybraliśmy, czym się keirowałeś?


No ja ostatecznie kupiłem chińskiego hotaira i spawam.
A i przydaje się do termokurczek, bardziej poręczny niż opalarka.

Avatar użytkownika
 
Posty: 97
Dołączył(a): 26 gru 2020, o 13:41
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez m16 » 23 sie 2021, o 21:06

szopen napisał(a):kupiłem pompe wqf 750 bez rozdrabniacza, to chinol ale wydaje się być lepiej zbudowany niż te odlane calkowicie z żeliwa, u mnie jest obudowa silnika z nierdzewki dół pompy żeliwny ale odlewy są naprawdę ładne. Problemem jest taki że wydajności rosną niewspółmiernie do ceny.. tzn np 450L kosztuje 280 zł, za 300 jest 550L, a za 750L 320 zł i teraz... jak tak się kupuje to za 50 zł więcej myślę sobie nie będę kupował 450L, od razu se kupie tą 750.. no i kupiłem tylko 19kg... ledwo co ją do studni wpuszczam, żona sobie z nią nie da rady gdyby musiała zatopić ją sama, ta 450L waży tylko 10kg.


A potrzeba Ci aż 400l wydajności? <zdziwiony>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 23 sie 2021, o 22:28

tak, ponieważ ta pompa siedzi w studni drenażowej co zbiera z rynien dwóch budynków, i w razie napełnienia woda leci z powrotem na budynki i wtedy mi przesiąka do kanału w garażu, jak studnia się zapełnia to mi wodę przepompowuje ze studni do części działki gdzie nie ma szans żeby zagroziła budynkom i tam wsiąka. Pompa jest rozwiązaniem tańszym niż kopanie dodatkowych drenaży rozsączających od studzienki.

Winą jest złe rozmieszczenie budynków na terenie działki, bo "panie tu na górce nie będzie żadnego problemu z wodą, stawiaj pan budynki jak chcesz i tak woda odpłynie".. a dzisiaj jest duży problem.

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez brayan » 25 sie 2021, o 12:10

Dobra... dojrzałem do zakupu myjki ultradźwiękowej.
Za dużo nie robię ale jednak, gaźniki, zaciski hamulcowe.... no i pewnie do części broni też się przyda.
Umiem sobie gabaryt dobrać ale o reszcie nic nie wiem. Nie chcę się tez pchać sprzęty za 3 tyś. Może przykładowo takie coś ... obleci czy nie ?
https://allegro.pl/oferta/myjka-wanna-u ... 0782155891

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 25 sie 2021, o 14:32

oj bierz bo zara będą 3000 takie kosztowac

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez brayan » 25 sie 2021, o 21:22

szopen napisał(a):oj bierz bo zara będą 3000 takie kosztowac

No właśnie już na ali do ceny doliczają podatek... powoli się kończy eldorado

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez brayan » 25 sie 2021, o 21:35

A może ktoś przez przypadek ma service manual do Kawasaki ZX9-r 2003 rok (zx900-F2) ??
2 dzień szukam i nie mogę znaleźć a potrzebuję parę rzeczy z tego

Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 maja 2020, o 23:49
Lokalizacja: Łańcut
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Bartosz_T » 5 wrz 2021, o 21:28

Czy miał ktoś możliwość przetestować(może porównać z profesjonalnymi) tanie klucze dynamometryczne niskich momentów (+-5-30Nm)?
Mam jeden tani klucz ale do wyższych momentów, gdzie nawet kilkanaście Nm w te czy we wte nie zaszkodzi. Teraz szukam czegoś do mniejszych momentów, gdyż zawsze się cykam, wkręcając śrubę w aluiminium :/
Podobno minimum to: PROXXON 6-30Nm - dla mnie to trochę dużo, biorąc pod uwagę, jak rzadko go bym używał. Z najtańszymi kluczami na alledrogo jest tak, że wszystkie wyglądają jak z jednej fabryki (i tak pewnie jest) i różnią się tylko nazwami oraz ocenami (na jednych aukcjach same zachwyty, na innych lament co to za badziew. Ktoś się orientuje w tym temacie? Bo nie wiem, czy warto zaufać taniemu kluczowi który jest powtarzalny czy swojej ręce, która już klika razy przekręciła śruby i pogięła klucze.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 5 wrz 2021, o 21:50

ja mam johnswaya, on jest tani i potrafi być sprzedawany z certyfikatem kalibracji, na aliexpresie możesz kupić elektorniczny miernik NM, lub nawet honitona tu na allegro do którego powinieneś raz na rok przyregulować sprężyne w kluczu.

Uważam że jak na najtańśzy klucz johnsway okazał się dobry a kalibracje miał robioną w polsce, w jakimś tam instytucie miar niedaleko mnie w lublinie gdzieś na nałęczowskiej, były pieczątki i wszystko grało. Klucz służy po dziś dzień i kosztrował okolice 250 zł - to jest tanio bo facom kosztuje 1000 zł

Więc tak, można kupić dobry chiński klucz, ale nie za 50 pln z promocji w lidlu. Proxxon na pewno jest ok , ale nie zaszkodzi sprawdzić mu jak sprawa wygląda jeśli chodzi o moment.

Rzadko bym używał... to bezsensowny argument w przypadku klucza dynamometrycznego - zgodzisz się...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości