Teraz jest 29 mar 2024, o 00:05

Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokolwiek

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 maja 2020, o 23:49
Lokalizacja: Łańcut
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Bartosz_T » 6 wrz 2021, o 20:46

Dzięki za obszerną odpowiedź!
Średni argument, ale staram się ostatnio trochę stopować w zakupach, bo już pomijając finanse powoli nie mam gdzie trzymać tych wszystkich potrzebnych rzeczy :/
Najbardziej przemawia do mnie ten Honitona, to chyba czeski producent. Szkoda tylko, że ma zakres do 25 a nie chociaż 30, 35.
Czy we wszystkich tanich kluczach dynamo da się regulować sprężynę, choć by w takich lidlowskich?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 6 wrz 2021, o 20:48

honiton to jest chinczyk...

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez brayan » 7 wrz 2021, o 12:49

Ja kupiłem 3 sztuki King Tony, też dali jakieś świadectwa ...cholera wie ile to warte a sprawdzić nie ma kiedy

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez jerry » 7 wrz 2021, o 14:07

Ja przed użyciem "kalibruję" na jakiejś większej śrubie wagą na ryby. Mniej więcej pokazuje (po.przeliczeniu) czy pstryka we właściwym.momencie ....

Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 maja 2020, o 23:49
Lokalizacja: Łańcut
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Bartosz_T » 7 wrz 2021, o 20:42

szopen napisał(a):honiton to jest chinczyk...

O proszę. Nie wiem, czemu czytając klika lat temu czyjąś dyskusję na temat ich wyrobów, ubzdurałem sobie, że klepią je u naszych sąsiadów <mysli>

Klucz dynamo to nie jest jakąś mega zaawansowanym narzędziem, więc podejrzewam, że nowe w miarę trzymają podawaną specyfikację. Ale tak jak każde narzędzie precyzyjne, z czasem się rozjeżdża i wymaga kalibracji.

Regulowałem dzisiaj luz zaworowy w XR, producent podaje moment dokręcania nakrętek i tak sobie pomyślałem, co by mi było po zwykłym kluczu dynamo (nasadowym), skoro nie miał bym jak blokować śrubokrętem śruby... Nie wszędzie jest dojście dla kluczy tego typu.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 7 wrz 2021, o 20:48

ta, a jeszcze nie dawno był tu taki co mówił że parkside w lidlu robi bosch... nie wiem kto za honitonem stał 20 lat temu bo za młodzieńca kupiłem sobie zestaw który mam do tej pory, ale dzisiaj to jest chińczyk i pod swoją dystrybucją ma również corone, ale to nie jest istotne, yato to chinczyk, johnsway to chińczyk, niektórych narzędzi trzeba unikać, niektóre są dobre. Ilu jest jeszcze producentów które robią na siebie i dla siebie, facom pewnie tak, ale np beta? i jej wózki narzędziowe w cenie 3x chińćzyka za to samo?? <rotfl> Milwaukee może, który robi i flamastry, i strugaczki do ołówków i elektronarzędzia? co jeszcze??? <rotfl> <rotfl> To czemu knipex od tylu lat robi tylko szczypce a pressol robi narzędzia do systemów smarowania i nie w głowie im sprzedawanie flamastrów. Ja odkąd kupiłem klemsy milwaukee chińskie przestałem kupować tą marke..

Avatar użytkownika
 
Posty: 97
Dołączył(a): 26 gru 2020, o 13:41
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez m16 » 12 wrz 2021, o 19:34

Jeśli chodzi o "flamastry i strugaczki" to jest kilka dużych firm specjalizujących się w konkretnych narzędziach (milwaukee jest jedną z nich) które poza swoimi wyrobami sprzedają właśnie chińskie gadżety ze swoim logo bo tego oczekują konsumenci - wystarczy zobaczyć na każdej budowie gdzie im więcej ktoś ma skarbów z logo tym bardziej jest pro :P
Z racji zawodu trochę narzędzi przerzuciłem i na elektronarzędziach milwaukee jeszcze się nie zawiodłem :)
Tak samo festool solidna niemiecka firma a chińskie gadżety ze swoim logo sprzedają :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez brayan » 17 wrz 2021, o 21:19

Ja tez w poprzedniej firmie po rożnych przygodach skończyłem na Milwaukee 18V i na tym się skończyły problemy. Głównie klucze udarowe , duże wkrętarki i szlifierki kątowe.

szopen napisał(a):oj bierz bo zara będą 3000 takie kosztowac

No i kupiłem , dziś pomordowałem gaźniki od WSKi i komara. Na razie w ogóle tego nie czuję.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 17 wrz 2021, o 23:14

brayan napisał(a):No i kupiłem , dziś pomordowałem gaźniki od WSKi i komara. Na razie w ogóle tego nie czuję.


myślałeś że to myje samo??? :) :) takie rzeczy to tylko w erze...

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez brayan » 19 wrz 2021, o 19:53

szopen napisał(a):
brayan napisał(a):No i kupiłem , dziś pomordowałem gaźniki od WSKi i komara. Na razie w ogóle tego nie czuję.


myślałeś że to myje samo??? :) :) takie rzeczy to tylko w erze...

Myje lepiej niż ja pędzlem i sprężarką to już dużo. Z mytych części wypłukało 1/4 łyżeczki syfu.

Inna sprawa że na raz wrzuciłem , gaźniki od WSK i Komarka, do tego dorzuciłem części takich gaźników...jakąś zbieraninę...żadnej powtarzalności w kolorze mimo że jedna epoka.
Cieszyłem się że te które maja trafić do motocykli nie ściemniały.

Niestety na drugi dzień dzień podniosłem temperaturę o 5stpni i w tym samum roztworze zaczęły ciemnieć...dobrze ze w trakcie sprawdzałem.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości