Teraz jest 28 mar 2024, o 10:44

Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokolwiek

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Radasso » 25 paź 2021, o 11:11


Avatar użytkownika
 
Posty: 109
Dołączył(a): 16 lis 2020, o 12:15
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez blaszko » 25 paź 2021, o 11:17

Ok - czyli za cena te ~700 PLN na zestaw trzech kluczy to jest dobra cena?

 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Radasso » 25 paź 2021, o 11:55

Myślę że tak, ja kupowałem każdy osobno. Wiesz co byś nie kupił w tej cenie to do garażowego użytku będzie ok. I tak raczej wszystko robione w Chinach.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 25 paź 2021, o 13:21

do motocykla lepiej ci wziąć 5-30 a później 40-200 i ci to wystarczy, w motocyklu więcej niż 150nm nie przekroczysz, jak do auta to 340nm miejscami będzie za mało bo np piasty lożyska to powyżej więc tak też taki klucz ni w dupe ni w oko.

Klucz 2-10 niby fajny bo już można w rowerach kręcić, ale znowuż wygoda, w motocyklu lecisz przewaznie na 10-30 jednym kluczem, chyba że masz mały motocykl gdzie jest dużo m5 to wtedy tam nasz chyba 6nm to ten klucz 4.5-30nm wydaje się ciekawszy nawet. Z reguły trzeba mieć pod ręką dwa.. trzy?? no nie wiem nie znam się, choć ten 340NM samodzielnie kosztuje 450 zł to w zestawie nie wychodzi to źle, a nie bo i za 319 zł go znalazłem.

 
Posty: 151
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 23:23
Lokalizacja: Włocławek
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez Radasso » 1 lis 2021, o 12:00

Kiedyś coś było na temat szafek bądź wózków warsztatowych z Juli, ktoś kupił, jak to po czasie się sprawuje?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 1 lis 2021, o 17:07

napisze szybko i bez łądu bo nie mam czasu



szafki z juli to to samo co i inne co można kupić tanio, np ta z juli to jest to samo co szafka neo (patrz na szerokość szuflad, niektóre mają marne 30 cm)

mowa o tej
https://www.jula.pl/catalog/artykuly-bu ... wy-660026/

tu jest mocno stara cena i dostępności nie ma chyba już z pół roku. Ja drugą szafke kupiłem neo, ale nie podoba mi się, lepsza jest ta co miałem poprzednio farysa, z tymże farys teraz ma chorą cene a to to jest to samo co farys:
https://allegro.pl/oferta/wozek-narzedz ... 1282504427
Tzn ta to nie jest dokładnie to samo bo ma wszystkie szuflady niskie - ale są takie co i mają dwie dolne wysokie. Z tymże farys ma system przegródek - tylko przegród nie da się dostać trzeba kupować z yato i je przerabiać - przyspawywać dziubki. PIsałem o tym wszystkim w temacie tym przeglądaj go wstecz.
viewtopic.php?f=2&t=308&start=280#p13605
z 5 stron dalej są te przegrody... dzisiaj kupiłym taki sam wózek, kupno neo za 790 z media marktu bodajże to był błąd - szajs w porównaniu do tej konstrukcji sherman/farys.

Także nie wiem czy cena shermana jest niższa w stosunku do farysa bo nie ma np systemu przegródek. (w komentarzach allegro nie za bardzo widać ktośpuścił zdjęcia ale chyba nie ma systemu przegród sherman) chodzi o to: https://allegro.pl/oferta/yato-przegrod ... 1301839651
do yato są przegródki które pasują, ten farys co ja piłem to kopia ale rozstaw na łapki inny, a ten sherman niby kolejna kopia ale czy w ogóle są przegródki? trzeba pytać sprzedawcy bo cena jest jeszcze naprawdę dobra.

PS.
za tą szafke płaciłem 790 zł bo 100 zł szkoda mi było dorzucić do tego niebieskiego shermana, shermany dalej nie schodzą i są po podobnej cenie, a to??
https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/ ... -7-szuflad

i pluje sobie w brode, to jest to samo co po starej cenie z juli, ale w tej cenie nowej to jakieś kur.. nieporozumienie, pis musi odejść.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 1 lis 2021, o 23:09

promocja w juli na taki
https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i ... wy-012304/

z wyposazeniem, co warte to wyposazenie hgw

 
Posty: 443
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 22:28
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez tomaszek_le » 9 lis 2021, o 23:02

Paweł, czy do zabezpieczania od środka zawiniętego rantu felgi motocyklowej np. użył byś nadal ELASKONU? Tam już może być trochę rdzy niestety. Mogę to też fertanem zalać przed woskiem.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez szopen » 9 lis 2021, o 23:53

ja tam najpierw to zalewałem jesazcze cortaninem, rdza pociemniałą i lałem wosk nowola "z cienkiej rurki", jest taki spray wosk z tej firmy z rurką z mini dyszą, ale można też normalnie z pędzla nalać i elaskonu - tu polecałbym go rozcieńćzyć z benzyną ekstraktycjną żeby był bardzie penetrujący.

Jeśli chciałbyś zruszyć tą rdze w tym rancie - to o ile jest możliwość to może tarcza druciana na dremelu? teraz nie pamiętam czy ten rant nie jest dogięty blache na blachę - bo wtedy to tylko tak jak mówisz, cortanin - fertan to chyba to samo, i wtedy rozcieńczony wosk ile wlezie.

Fertan kosztuje 10 x drożej od kortaninu a jak mnie zycie nie myli to jest to to samo, "pociemniacz rdzy".

 
Posty: 443
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 22:28
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przydałoby się, chciałbym na gwałt.. narzędzie lub cokol

Post przez tomaszek_le » 10 lis 2021, o 16:25

dzięki Paweł, o to mi chodziło

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości