Teraz jest 29 mar 2024, o 14:03

Honda CX 500 EuroSport

Pochwal się swoją Hondą CX, relacjonuj postępy prac nad Twoją maszyną
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Honda CX 500 EuroSport

Post przez j@wa » 1 gru 2015, o 20:45

Przygoda z moim CX rozpoczęła się spontanicznie. Hondę CX znałem z wersji Standart i Custom. Raz gdzieś widziałem GL.

Zadzwonił kolega z informacją że przywiózł z Niemiec fajnego CXa,żeby przyjechać i zobaczyć. Przyjechałem i się stało. Honda mnie urzekła tym swoim charakterem. Po raz pierwszy miałem tak bliską styczność z wersją EUROSPORT. Po pierwszych 5 minutach już wiedziałem że będzie moja. ;)
Dawno po głowie tłukł się pomysł o jakimś CB750 ,CB900 Bol dOR, XJ650 ,na CBX 1100 portfel nie pozwala :D .Jakiegoś japończyka z lat 80tych.
Jak się potem okazało motocykl jest od pierwszego właściciela (chłop z 1958r) który kupił go w maju 1982 roku,nówkę sztukę. Od razu doposażył go w pełną owiewkę Pichlera i kufry boczne Krauser.
Przebieg 58 tyś km. Cena bardzo atrakcyjna.
Fotki z momentu zakupu.
Obrazek

Obrazek

Żeby nie było tak kolorowo ,to były też wady.
Pocił się olej z tylnej pokrywy silnika. Kapał płyn z oringu rurki obok termostatu. Jeden tłoczek w tylnym zacisku blokował.
Decyzje zapadła.Silnik na stół. Trzeba uszczelnić,a przy okazji sprawdzić co tam w łańcuchu rozrządu słychać.
Zakres prac skończył się na wymianie:rozrządu,uszczelniaczy silnika, uszczelek pokryw,oringów układu chłodzenia,nowe filtry,olej,płyny,świece.
Obrazek

Obrazek

Na chwilę obecną ma założony oryginalny tylny stelaż,oryginalne tylne kierunkowskazy.
W planach mam wrócić do oryginalnej przedniej małej owiewki ,kierunków i lusterek. I jeździć,jeździć,jeździć....

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez jaca cx » 1 gru 2015, o 21:14

Dobry taki zakup od pierwszego właściciela przynajmniej tylko jeden przy nim majstrował może a może ty dopiero zacząłeś :)
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez szopen » 1 gru 2015, o 21:15

Piękny egzemplarz, żal mi patrzeć na swojego ulepa jak pokazujecie takie zadbane sztuki. W jakich pieniądzach był ten motocykl?


PS.
zdjęciach wklejaj przez opcje [img]zdjęcie.jpg[/img] gdzie między nawiasy wklej link z końcówką JPG, taki link masz jak otworzysz swoje zdjęcie w nowym oknie.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez j@wa » 1 gru 2015, o 21:31

Tak wszystkie znaki na niebie i silniku wskazywały że byłem tam pierwszy ;) .
Koszt zakupu to 3500pln.

Dzięki za podpowiedź z fotkami. Jakoś tam stary nie jestem ,ale też nie bardzo komputerowy. :oops:
Ostatnio edytowano 1 gru 2015, o 21:32 przez j@wa, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez szopen » 1 gru 2015, o 21:32

Szukałeś szybki do euro sporta, masz swoją popękaną więc wyślij ją do firmy mggmotocykle, oni ci zrobią nową na wzór jaką chcesz, zaciemnioną czy przezroczystą, zajrzyj na ich stronę. Jak wyślesz wzór to wychodzi im bardzo dobrze.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez j@wa » 1 gru 2015, o 21:42

Właśnie nie mam szybki wcale.Nie napisałem wcześniej. Mam owiewkę,stelaże,kierunki,mocowania kierunków,lusterka. Po prostu dostałem wszystko z motocyklem ,aby zmienić przód na oryginalny. Brak niestety szybki.

Zadzwonię tam i dopytam się czy dorobią z szablonu z jakiejś blaszki.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez szopen » 1 gru 2015, o 21:45

ale to nie ma sensu, wyślij tam owiewkę i oni niech się męczą, jest jeszcze inna opcja... ja mam szybkę;) i chętnie służę pomocą.. tylko co będzie jeśli jedyna kopia zaginie?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez j@wa » 1 gru 2015, o 21:47

Zadzwonię i się dopytam. Dam znać co dalej.
Dzięki za namiar.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez szopen » 1 gru 2015, o 23:03

Mam prośbę, nagrasz filmik jak pracuje na tych tłumikach? Masz czym dobrym nagrać? ;)

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda CX 500 EuroSport

Post przez j@wa » 2 gru 2015, o 22:37

Nagram,niema problemu. Niestety dopiero w weekend.
Sprzęt jakiś tam mam.
Tu jest filmik z mojego aparatu.


Następna strona

Powrót do Twoja Honda CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości